Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tudunk tenni valamit, vagy...

Tudunk tenni valamit, vagy csak tűrjünk, és nyeljünk?

Figyelt kérdés

2011.03.15.-én költöztünk jelenlegi házunkba.Egy három szobás családiházról van szó, körülbelül 400-500 m2-es telekkel. Úgy 1-2 évig minden rendben volt,aztán jöttek, hogy emelnék a bérleti díjat 5000 forinttal. (csak szóbeli tájékoztatás volt, szerződésmódosítás nem történt.) Beleegyeztünk, mondván, hogy mit tudnánk tenni.

Aztán jött a következő húzásuk, elkerítették a telek 80%-át, hoztak tyúkokat,libákat. Most ott tartunk, hogy naponta háromszor, négyszer jön ide a főbérlő,és a felesége tyúkokat etetni, kiengedni, bezárni.

Aztán úgy 1,5 éve történt, hogy még 5000 forinttal emelték a lakbért. Szerződés módosítás ismét nem történt.

Valamint elkezdtek ide fát hordani,amiket felvágnak láncfűrésszel, vagy baltával, és pakolgatják.

Szombat reggel hat órakor arra keltem, hogy ömlik be a füst a bukóra nyitott ablakon keresztül, mert a főbérlő tüzet gyújtott valami levelekből-faforgácsból-műanyagból és egyéb érdekes dolgokból.

Az a tűz égett este tízig, mert folyamatosan pakolta meg.

Ma reggel hétkor boldogan keltem, hogy végre ki tudok kicsit szellőztetni, mert a lányom beteg, és teleköhögte a szobáját, meg elég levegőtlen is volt. Nyitom ki az ablakot, eltelik 2-3 perc, ömlik be a füst. Mostmár kezd nagyon elegem lenni a főbérlőnkből, ha lenne pénzünk, most azonnal elköltöznénk,mert ezt már nem lehet bírni. Ennyire pofátlan emberrel még nem találkoztam. Próbáltuk vele beszélni, de csak a magáét hajtja.

Ha mi innen elköltözünk, biztos, hogy ide soha többet nem költözik, mert hát ki akar olyan házban lakni,aminek a kertjében tyúkok vannak, amikhez napi négyszer járnak ki...


2015. szept. 20. 09:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy ide soha többet nem költözik senki *
2015. szept. 20. 09:08
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Az a gond, hogy a szerződésetek nem azt mutatja, ami valójában van. Ilyenkor nehéz érvényt szerezni az igazatoknak, mint ahogy nem is tudtok, kénytelenek vagytok tűrni, mert a szerződés nem szabályozza, mennyit kell fizetnetek valójában és mire vagytok ti, vagy a tulajok jogosultak.

Vagy leültök és új szerződést csináltok, amibe pontosan beleírtok mindent, vagy költöztök. Ahogy a tulajdonos hozzáállását látom, a költözés mellett kell döntenetek. Szerintem kezdjetek el házat keresni és nagyon figyeljetek a szerződésre, mit írtok bele.

2015. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hétoldalas bérleti szerződésünk a következőket tartalmazza :

Második oldal:

2./A. A felek megállapodnak abban, hogy az 1 pontban megjelölt bérlemény bérleti díja havonta x ezer forint összegű.

Vastag dőlt betűvel körülbelül három sorral alatta:

A fentieket meghaladóan a szerződés a felek közös megegyezésével, ÍRÁSBAN módosítható.

Mint írtam, írásbeli megegyezés nem történt,csak szóbeli, tehát ennyierővel én októbertől akár fizethetnék annyit is amennyiben annak idején megállapodtunk?!

(a fenti szövegben elírtam a datumot 2010.03.15 óta lakunk itt)

Csak ugye az a probléma, hogy ők is mondhatják, hogy csak annyit fizetünk amennyiben annak idején megállapodtunk..

2015. szept. 20. 09:24
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek első válaszolóval. Feltehetően eleve nem volt mindenre kiterjedő a szerződés megszövegezése és sajnálatos módon a bérleti díj emelése sem járt együtt a dokumentum aktuális módosításával. Mintha nem jártatok volna el kellő határozottsággal a saját érdekeitek érvényesítése tekintetében.
2015. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz,hogy én kiköltözöm a férjemhez Németországba,a lányom meg megy kollégiumba.

Mást nem tudunk tenni,így legalább a lányomat jobban tudjuk támogatni anyagilag.

Köszönöm a válaszokat, további szép napot!

2015. szept. 20. 09:30
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a módosítás nem írásban történt, ráadásul nem tértetek ki a részletekre sem, mint pl. ki használhatja a telket?! Ezek hiányában vagy leültök és csináltok a tulajdonossal egy újabb szerződést, amibe belekerülnek a hiányosságok közös megállapodással, ha erre nincs lehetőség, akkor én költöznék. Egy ilyen helyzetben teljesen kiszolgáltatott az ember.
2015. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözés előtt azért összehívnék egy nem túl szűk baráti kört egy jó bográcsosra, ha érted mire gondolok...
2015. szept. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:
100%
ha házat béreltek, akkor rögzíteni kellene a szerződésben, hogy csak az épületet béreled, vagy a telket is. Szerintem ha ez nincs leírva, akkor az alap értelmezés, hogy komplettül. Ez esetben a tulajdonos be sem mehet a telekre sem, nemhogy tyukokat tart.
2015. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Drága hetes, értem a célzást!:D

A szerződésben pedig úgy van megfogalmazva, hogy a családi ház, a melléképületek, és a telek.

2015. szept. 22. 19:18
 10/11 A kérdező kommentje:
*amit bérlünk
2015. szept. 22. 19:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!