Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elköltözhetek vagy kapok rá...

Elköltözhetek vagy kapok rá valami állami támogatást? (többi lent)

Figyelt kérdés

17éves vagyok

Nemsokára érettségizek.

Itthon nem tudok maradni, mert egyszerűen nincs nyugodtság, tanulni nem tudok normálisan, és 7 tantárgyból szeretnék érettségizni és SENKI MIATT NEM fogok lemondani róla, mert tanulni akarok, amíg lehet. Csak az a gond, hogy mi nagyon szegények vagyunk, nem tudnék házat sem venni és semmi hasonló.


Van barátom, akivel 3 éve vagyunk együtt, de még ő is otthon lakik.

A családom többi részénél (mamám, nagynéném, keresztszüleim, stb.) nincs hely vagy nem szívesen megyek oda/nem szívesen látnak.


De nekem nagyon fontos az az érettségi, de anya mindig valamit rámbíz, nagyon szívesen megcsinálom, meg is szoktam csinálni, de amikor néha azt mondom neki famikor megkér valamire és nagyon sokat kell tanulnom), hogy tanulnom kell, mindig kiabál és azt mondja nekem, hogy takarodjak onnan meg hasonlók, akkor kajára is csínján ad pénzt (150Ft-t is úgy kell kikönyörögnöm). Ez nekem nagyon fáj és képtelen leszek itt felkészülni érettségire és lelkileg is nagyon nagy fájdalom és nem vagyok benne biztos, hogy így, itt végig tudom csinálni.


A barátomékhoz nem ajarok oda,tolakodni, pedig tudom, hogy szívesen várnának, de ez az én "saram".



Szóval az volna a kérdésem, hogy igényelhetnék-e valami támogatást vagy valami ilyesmit arra, hogy a tanulmányaim elvégzése érdekében albérletbe vagy valahova elköltözzek?


Köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 19. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagy 18 éves, addig a szüleid határozzák meg, hoyg hol élj, azaz csak akkor és oda költözhetsz, ami nekik megfelel, ha nem egyeznek bele, akkor köteles vagy velük maradni.


De még 18 évesen sem kapsz semmi támogatást, ha el akarsz költözni, az magánügyed.


Ha meg tanulni akarsz, akkor a legokosabb, ha bevonulsz egy könyvtárba, ott csönd van, nyugalom és senki nem zavar a tanulásban.

2015. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Könyvtár vagy kolesz a megoldás, vagy maradj a suliban tanulni órák után.
2015. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
18 és nem kapsz állami támogatást
2015. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!