Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Panasz érkezett ránk a főbérlő...

Panasz érkezett ránk a főbérlőnek! Miért nem nekünk szólt előbb? (kérdés lent)

Figyelt kérdés

Albérletben lakom a barátommal, akivel 3 éve vagyunk együtt, szeptember óta lakunk itt. 24-25 évesek vagyunk.


Az imént hívott a főbérlő, hogy a szomszédunk egész nap itthon dolgozik és zavarja a zene, ami jön tőlünk. (eddig azt hittem, hogy nem hallgatunk hangosan zenét...)

De ezt megspékelte azzal a szomszéd, hogy folyamatosan veszekszünk, ordibálunk, bulit tartunk és az egész lakóközösség utál minket.


Na ezt a részét nem értem. Soha nem tartottunk bulit és este 10 után nem hallgatunk zenét csak filmet szoktunk nézni, nem szoktunk egymással üvöltözni pláne nem ajtócsapkodósan... Veszekedni szoktunk, de hát kinek nincsenek nézeteltérései, de nem üvöltözünk.


Nagyon a szívemre vettem a panaszt és az lenne a kérdésem, hogy napközben sem lehet "zajt csapni" itthon?

Valamint az, hogy más is járt már így, hogy egyből a főbérlőjének panaszkodtak és nem egyenesen őket kérték meg, hogy változtatni kéne?


Ha hangos is a zene miért kell hazugságokkal kiegészíteni azt a főbérlőnek? :(

Nagyon el vagyok keseredve, mert eddig senki nem panaszkodott rám sehol és az előző albérletünkben sem ránk...



2015. dec. 18. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs az este tíz utáni cucc, bármikor be lehet jelenteni a rendőrségen


Ti még jól is jártatok, szomszédoméra ráhívták a rendőrséget a parasztok a házban, mert volt náluk egy kis buli este 7 órakor. Nem is szóltak nekik, hogy hangosak vagy valami, egyből rájuk hívták a rendőröket

2015. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért nem lehet ezt jelezni főleg napközben, hogyha ennyire zavarja...


Komolyan ilyenek az emberek, hogy rögtön a főbérlőnek, aki talán emiatt meg sem újítja a szerződésünket, mert valótlant állít a szomszéd?

Ha ide kijönnének a rendőrök, mert rádiózok és közben a jegyzeteimet válogatom szét tárgyanként elnevetnék magukat, hogy ezért jöttek ki...

2015. dec. 18. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert a tulajdonost ismeri, titeket meg nem, esetleg nem is tart annyira titeket, hogy ilyet meg lehessen beszélni veletek.
2015. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nem is ismer! Kb. velünk egyidős fiúról van szó.

Akkor sem tartom korrektnek, mert amikor én ilyet tapasztaltam délután 6kor, amikor még tanulni szerettem volna, vettem a fáradtságot és átmentem hozzá megkérni, hogy halkabban. Kedves volt és eleget tett a kérésemnek.

A baj továbbra is a hazugsággal van....

2015. dec. 18. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csengessetek be hozzá, hogy szeretnétek ezt megbeszélni vele.

Lehet, hogy a másik szomszédjától is mennek hozzá a hangok, és azt hiszi, azok is tőletek származnak.

Az biztos, hogy jó nagy tahó az illető, ha megbeszélés helyett inkább ki..szik veletek, de akkor is érdemes vele valamennyire jóban lenni, hogy legalább a későbbiekben nyugtotok legyen tőle.


Mondjuk, mikor én panelben laktam, 8 után már nem hallgattam zenét, mert aki hajnalban kel 4-kor, az esetleg este 9-kor már ideges a zenétől.

Vettem egy jobb fülhallgatót, és ha nagyon zenélhetnékem volt, azt használtam.

2015. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Feltettél egy kérdést, válaszoltam rá. Nem azt írtam, hogy értsd meg a szomszédot.
2015. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami hátsó szándéka lehet. Talán ki akar titeket pateroltatni a lakásból, hogy valami barátját protezsálja be. Másként nem tudom elképzelni, miért hazudozna ilyen rosszindulatúan rólatok. A helyedben odahívnám a tulajt, és leülnék vele együtt és a szomszéddal, hogy tisztázzuk a dolgokat.
2015. dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy vannak házak (nem csak panel) ahol még az egér fingást is hallani 3 szinttel lentebb is.


Haveromnál voltam vendégségben pár napot, hát pokol volt. A felettük lakó minden lépése hallatszott, reggel fél 7-kor magassarkúban kopogott a padlón, lent meg zengett tőle a szoba. A szomszéd is csak "vitatkozott" a feleségével, minden szavukat lehetett hallani.


Az mondjuk tény hogy egyszerűbb lenne személyesen megbeszélni a dolgokat, neki is. Én tuti átkopognék hogy beszéljük ezt meg, nem támadó jelleggel, csak tisztázzuk akkor kit mi zavar.

2015. dec. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!