Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet. Ki tehet minket a...

Albérlet. Ki tehet minket a tulaj gyerekek is vannak?!

Figyelt kérdés

Ha mi mindent fizetünk pontosan, semmi gond nincs velünk nem lakjuk le a lakást de a tulaj vmi miatt egyszer mondaná h ennyi volt menjetek mert kell az ingatlanom. Akkor kitehet minket? (2 gyerekkel)


Aki albérletben lakik, ti nem féltek h egyszer a tulaj meggondolja magát?!

Annyira nehéz jó albérletet és rendes tulajt találni :/



2016. febr. 28. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Termeszetesen megteheti, de altalaban szerzodesben rogzititek, hogy legalabb 1 honappra elore szol. Ha fizettek mindig rendesen, egyhamar nem rak ki, max ha eladna a lakast es a vevo nem adna berbe.


"Annyira nehéz jó albérletet és rendes tulajt találni :/"


En azt tapasztalom, hogy konnyu, csak bird megfizetni. Ha minel olcsobban szeretned, akkor persze keresgelhetsz joideig. Ha gyerekeid is vannak, akkor szerintem jo pont, mert tudjak, hogy nem fogod szetbulizni a lakast es hosszu tavra tervezel.

2016. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kovpet ***** válasza:
94%
Ki nem "tehet", de a köztetek lévő polgári szerződést felmondhatja. Ha nem így lenne, akkor szerinted igazságos lenne, hogy ti az ő ingatlanában laktok, ő meg a híd alatt vagy hajléktalanszálláson, ha úgy alakul az élete?
2016. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
90%
szerződés?? ha van szerződés x időre, akkor nem tehet ki. ha nincs semmi nyoma papíron, hogy ti bérlitek a lakást, akkor simán kitehet, tökmindegy, hogy gyerek van vagy nincs. de miért tenne ilyet, miért félsz ettől? normális ember nem fog csak úgy kitenni, ha fizetsz és nincs gond veled..
2016. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, mi van a szerződésben.
2016. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

szerződéstől függ, mi albiban lakunk, de kiadjuk a kisebb lakásunkat, mindkettőben 2 hónap felmondás van (mi is és a cégünk is korrekt)


én nem félek tőle, hogy kitesznek, de tényleg kevés a korrekt ember, sajnos mindkét oldalon, nem külön csoport a tulaj és a bérlő...


viszont, szerintem az átverős tulaj szokott találkozni rendes bérlővel és mi is mindig szívunk a bérlőinkkel, pedig korrektek vagyunk a végletekig...:)

2016. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha kell az ingatlanja akkor kell neki, mit nem lehet ezen érteni? Az meg hogy a gyerekekkel akarod zsarolni szomorú.
2016. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Igen, kitehet. Akár indok nélkül, bármikor felmondhatja a szerződést. Még a határozott idejű szerződésbe is bele lehet írni a felmondást. Jó nagy lutri az albérlet, főleg gyerekkel.
2016. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6-os te miről beszélsz?? :D Próbálj meg olvasni s értelmezni.


A kérdésem feltételes módban írtam le! Tehát nem vagyok ilyen helyzetben, de bármikor lehetek... Ezért lettem volna kíváncsi a véleményekre ;)

2016. febr. 28. 18:37
 9/16 kiad-lak ***** válasza:
100%

Ez a "kitehet" elég nehezen értelmezhető.


Felmondhatja a vélhetően magánokiratba foglalt szerződést. Kivéve ha határozott idejű, azt csak rendkívüli felmondással tehetné meg idő előtt.

A gyerekek nem védenek téged, ugyanúgy lehet felmondani, mint bárki másnak.

Tetlegesen nem tehet ki. Ha nem hagyod el az ingatlant önként, akkor lakáskiürítési perrel tud újra birtokon belülre kerülni a tulaj.

2016. febr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Még a határozott idejű szerződés is felmondható, ha kifejezetten bele van írva. És hát bele szokták írni. A felmondás lebegtetése a legjobb zsarolópotenciál a tulaj kezében, bolond lenne önként lemondani róla.
2016. febr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!