Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Köteles vagyok teljes bérleti...

Köteles vagyok teljes bérleti díjat fizetni?

Figyelt kérdés
A főbérlő amikor beköltöztünk szétkötötte a tűzhelyet hogy kitakarítsunk mögötte és ha befejeztük neki szóljunk és majd ő vissza köti. Na már 1 hónapja kérjük hogy végre csinálja meg de azóta se volt hajlandó. Hétvégén pedig jönni akar a bérleti díjért. Szoval most köteles vagyok a teljes összeg kifizetésére úgy hogy nem tudtam rendesen hasznalni a lakást?
2016. márc. 17. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
1 hónapig mit ettél, hol főztél ha nincs tűzhely ? A főbérlő nyakára kellett volna járnod, most, hogy higgye el neked, hogy valóban életfontos az a tűzhely ? Én biztos, nem hinném el . Villany vagy gáz a tűzhely ?
2016. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Eleve nem is értem, hogy milyen lakás és milyen tűzhely lehet az amihez egy nem gáz szerelő ember hozzá mer nyúlni!
2016. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog teljes bérleti díjat kérni, viszont a számlát ugyanúgy be/ki kell fizetned, ha volt fogyasztás, ha nem.
2016. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szinte minden nap hívtuk, hogy mikor tud jonni vegre. Aztán egyszer mondott egy napot,hogy aznap délelőtt jön,hát baszott jönni. Amugy gáztűzhely. A számlákat természetesen kifizetem ezzel nincs gond. Engem csak az érdekel,hogy azok után hogy nem tudtam rendeltetés szerűen használni a lakást,mivel a főzés lehetősége nem volt meg kérheti e a teljes bérleti díjat erre a hónapra?
2016. márc. 17. 11:36
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kérheti ! Nem tudtad ugyanis ott, a "saját" lakásban magadnak megoldani a kaját, ezért még-egyszer plusz annyi kiadásod keletkezett . Műkaja, étterem, ételfutár és még sorolhatnám és mivel a szolgáltató felé nem jelezte, hogy a gáz kivan-iktatva a nagy büdös semmiért kifogod fizetni a gázszámlát is, ami gondolom átalány díjas .
2016. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
** Ha korrekt a főbérlő akkor minimum annyit elenged, amennyibe a gázszámlád fáj .
2016. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

HA korrekt. Demivel az albérlet kiadásával a pénzszerzés a célja, bármi lehet.


"Én biztos, nem hinném el . Villany vagy gáz a tűzhely ?"


Egyrészt nem számít, hogy ki mit hisz. A lényeg az, hogy mi van a szerződésben.

Az meg, hogy milyen tűzhely... szerinted a kérdező hívogatná minden nap, ha annyi lenne a feladat, hogy a villanytűzhely dugvilláját be kell dugni a konnektorba?

Az meg, hogy nem szakember nyúl hozzá... millió háznál palackos gáz van, kb havonta cserélik a palackot, simán átkötik. Aki egyszer látta, az már megcsinálja magának legközelebb. Vagy szerinted minden takarításnál, költözésnél szerelőt hívnak? El kell zárni a főcsapot, akkor nem jön a gáz, ennyi a szétszedése.

2016. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szólj a lakás tulajdonosának, ha a főbérlő ilyen.
2016. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A főbérlő nyilván azonos a tulajdonossal.

Bár nem helyes szóhasználat, de az évtizedek során így alakult ki a magyar nyelvben, és mindenki érti, ha főbérlő alatt tulajt értünk.

Klasszikus főbérlős albérlet szerintem 50-100 éve volt divat, ma már elég ritka.

És jelen esetben egyértelmű, hogy a főbérlő nem lakik ott.

2016. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez most szerintem tanulópénz lesz. Legközelebb így csináld: kihívod a szerelőt, kifizeted, kérsz számlát a tulaj nevére és leboltolod vele, hogy annyival kevesebbet fizetsz, amennyi a szerelő volt.
2016. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!