Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadott házamból a rendőrök...

Kiadott házamból a rendőrök vagy ki rakja ki a bérlőket, ha lejárt a szerződés és nem akarnak/tudnak menni?

Figyelt kérdés

1 évre kötöttünk szerződést, szívességi lakáshasználatról. Korrekt szerződés volt, a pénz ami meg rendkívül olcsó volt egy szép nagy családi házért, azt külön adták, arról direkt nem volt papír, gond se volt.

A ház állagának megóvása van a szerződésben, ez rendbe is volt.

Benne van, h ha lejárt a szerződés és valamelyik fél nem akarja megújítani, új szerződést kötni akkor ki kell költözniük. Az is benne van, h ha a bérlőknek költözni kell vagy költözni szeretnének, a tulajdonosnak nem kell, nem kötelessége új albérletet keresni nekik, vállalják, h ezt megoldják.


Egy 7 tagú család. 3 dolgozó, kereső, 4 kisgyerek.

7-ből 6-nak be van jelentve, tartózkodási helynek a kiadott ház címe.


Most már nem akarnak költözni. Fizetni se nagyon.

Lejárt a szerződés.


Ilyenkor mi az eljár?

Ha kihívom a rendőrt és megmutatom neki, h itt a lejárt szerződés, benne van, h ha lejárt és nem kötünk újat, akkor költözni kell, nem kötöttünk újat. A rendőrök pedig kirakják őket?



2016. márc. 22. 10:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
83%
Érdemes hetente odamenni csapni egy durva bulit a haverokkal
2016. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 xswerdy ***** válasza:
94%

azért azt nem tudom elképzelni a leírtak alapján, hogy a bíróság úgy döntene, hogy maradhatnak. De hogy jogszerűen csak bírósági úton tudod kitenni őket, ha nem működnek együtt, az tény.


Írnék egy tértivevényes levelet (esetleg ügyvédel iratnék), amiben felszólítod őket a távozásra, és meghatározod, hogy milyen bérleti díjat kívánsz érvényesíteni a továbbiakban, ha ennek nem tesznek eleget. Ez lehet akár a piacinál némileg magasabb is, hiszen Te alapvetően használatba szeretnéd venni a házat, nem bérbe adni. Így végülis veszteni valójuk is van, tlán elmennek.

2016. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
10%

hát nem egészen úgy van, hogy csak kitesszük őket, oszt jóccakát..


Ők eleve úgy kötöttek veled szerződést, hogy tudták, eszük ágában sem lesz továbbállni...


mehetsz bárhová, ügyvédhez, haverokhoz, rendőrhöz, te vagy a gonosz háziúr...jobb, ha tőlem tudod..


csak szólok, hogy akkor teszik ki őketegy magánházból, ha ínyükre való másik bérleményt, vagy cserelakást, kastélyt, esetleg családi házat szerzel kerttel...stb..


én szóltam...

csak figyelj, aztán ne csodálkozz semmin.

2016. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
16%

Ugye az adóhivatal nem fog érdeklődni, sem a gyámhivatal?

Minden korrekt, nincs semmi okosba?

Mert valamiért úgy érzem, az adóhivatal(asszonynevén NAV)esetleg kutakodhatna, és azt nem akarod. Ezt tudja a naccsalád feje is.

2016. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
52%

"Mert valamiért úgy érzem, az adóhivatal(asszonynevén NAV)esetleg kutakodhatna, és azt nem akarod. "


Leírta a kérdésben:


"szívességi lakáshasználatról."


" a pénz ami meg rendkívül olcsó volt egy szép nagy családi házért, azt külön adták, arról direkt nem volt papír, gond se volt. "


Szóval nagyon nem szeretne a NAV-al beszélgetni. :D

2016. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező:

a) a jogtalan lakáshasználóknak nehéz lesz bizonyítani, hogy fizettek, ha szerződés szerint szívességi lakáshasználatról van szó.

b) ha mégis bizonyítást nyerne (ami nehéz), még akkor is jobban jársz, ha 1 az elmúlt 1 évre kifizeted a bünti+hátralékot amit esetleg rád terhelnek, de még mindig jobb mintha nem csinálsz semmit, további kárt okoznak, nem fizetik a víz,villany,gázt stb. és a házad sem tudod használni. Ha nem lépsz fel ellenük, akkor szerinted maguktól mikor mennek el? - szerintem soha!


Teendők:

- ügyvédhez menni, mielőbb megtenni a jogi lépéseket, sajnos hosszú folyamat, de erővel nem rakhatod ki, mert önbíráskodásért téged fognak megbüntetni.


Elviekben ezért érdemes közjegyzőhöz menni a bérleti szerződéssel, mert ilyen estben, ha lejár a szerződés, akkor bírósági tárgyalás nélkül végrehajtható a kilakoltatás. Nem te, hanem a hatóságok tehetik meg, a közjegyzői okirattal a kezükben.

De sajnos, ahol kiskorú gyerekek vannak, ott az ő jogaik erősebbek, még akkor is ha közjegyzői okiratban erről a jogukról lemondtak, mert erről a jogukról nem lehet lemondatni mert ptk-ba ütközne!

A lényeg: a közjegyzői okirat is csak akkor hatékony, ha bérlőidnek nincs kiskorú gyereke(i).

2016. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
91%

A következőket teheted. Ha a szolgáltatások a te neveden futnak, köttesd ki az áramot, zárasd el a vizet.

Ha ez nem járható út, karbantartás címén szereld le és vidd el a nyílászárókat.

2016. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

A bérleti díjról nem volt szerződés, ez igaz.

Viszont mindig leadóztam és a számlát is megírtam, csak nem kérték, de megvan.

Egyszerűbbnek gondoltam, ha szívességi lakáshasználatként van kiadva, aztán már az elején mondták az ismerőseim, h hülyeség volt, ezért leadóztam normálisan. Viszont szerződést már nem módosítottunk.

2016. márc. 22. 17:53
 19/61 A kérdező kommentje:

Érdekelne, hogyan lehet teljes mértékben jól kiadni egy házat.


Ez másik kérdés, de jól összefoglalja:


Családnak kiskorú gyerekekkel, hogyan lehet házat kiadni, úgy, h ha nem fizetnek, a rendőrök kilakoltassák őket?


Hogyan lehet rendesen kiadni gyerekeseknek úgy egy házat, hogy:

-ha lejár a szerződés, vagy

-nem fizetnek akkor, vagy

-szeretnék én beköltözni, vagy

-eladni az ingatlant

,és 1 vagy 2 hónapos kiköltözési határidő után sem és fizetési felszólítás után 1 hónappal sem fizetnek. Akkor ki lehessen lakoltatni őket.


Közjegyző által hitelesített szerződés

a szerződésben megállapított lakbért, arról mindig adni számlát a bérlőnek és leadózni.


Ha ezek megvan és nem fizet vagy szeretném megszüntetni a bérbeadást akkor:

-a közjegyzői szerződést mutatva a rendőrnek, kilakoltatják?


Vagy hiába az ilyen szerződés és, hogy minden jogtiszta, akkor is csak hosszadalmas perelés után vehetem csak vissza a házam, ha családnak kiskorú gyermekkel adtam ki?

2016. márc. 22. 17:55
 20/61 A kérdező kommentje:

"De sajnos, ahol kiskorú gyerekek vannak, ott az ő jogaik erősebbek, még akkor is ha közjegyzői okiratban erről a jogukról lemondtak, mert erről a jogukról nem lehet lemondatni mert ptk-ba ütközne!

A lényeg: a közjegyzői okirat is csak akkor hatékony, ha bérlőidnek nincs kiskorú gyereke"


Akkor, ha gyerekes költözik be, az akármikor befoglalhatja a házam, nincs ellene jogi védelem, még a közjegyzői szerződés se???

2016. márc. 22. 17:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!