Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért akar sok bérbeadó...

Miért akar sok bérbeadó lakásbérleti szerződést kötni, annak ellenére, hogy az albérletet úgysem jelentik be?

Figyelt kérdés
Az egész csak formaiságnak tűnik; mit kezdhet a bérbeadó,ha az 1 évre kiadott lakásából a bérlő úgy dönt,hogy félévkor kiköltözik?(nyilván kaució elmegy,de mást nem tehet a bérbeadó,ugye?)

2016. aug. 5. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szerzödés, akkor a bérlö kitehetö valami alapján, emellett ha megrongálja a lakást, akkor van bizonyíték, hogy az illetö ott lakott.
2016. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha egy évre (fix idötartamra) kötött szerzödést, akkor annak végéig köteles a bérlö fizetni a lakbért, függetlenül attól, hogy ott lakik-e vagy sem. De az egy évet csak akkor tudja követelni, ha van róla szerzödés.
2016. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bérleti szerződés nélkül jogcím nélküli lakáshasználat valósul meg, mert joghatályosan szóban bérleti szerződés nem köthető. Egy jogcím nélküli lakáshasználót szerintem egyszerűbb utcára tenni, mint egy bérleti szerződéssel rendelkezőt ;)
2016. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezek mind igazak, de én olyan esetre gondoltam,amikor a bérbeadó nem adózik, tehát illegálisan adja ki. Ebben az esetben hogyan hajthatna be bármit is a bérlőn,hiszen kiderülne akkor,hogy ő maga nem adózik,amiből nagyobb kára származna,nem?
2016. aug. 5. 16:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság szerintem a legtöbben adóznak részben a szomszádok miatt részben pont a bérlők miatt. Annyi hogy van aki kevesbbet vall be. De önrevizióval ha gáz van még mindig pótolhatja és nem büntetik meg. Én így szoktam.
2016. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:
39%

"szóban bérleti szerződés nem köthető"


WTF?

2016. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a bérbeadó adózik-e vagy sem, nem tudhatod. Az idei 2016-os évről majd 2017 év májusában, a személyi jövedelemadó bevallásakor kell majd neki a megfelelő sort kitölteni.

Így aztán ha idén januárban köt veled egy éves határozott idejű szerződést december 31-ig, akkor két véglet lehet.

Minden rendben megy, rendesen fizetsz, rendesen kiköltözöl decemberben. És ő meg esetleg elfelejti kitölteni azt a bizonyos sort jövő májusban. (Vagy az öt kiadott lakásából csak egynek a jövedelmét vallja be)

De ha megkötitek az éves szerződést januárban, és te júliusban elköltözöl, és nem akarod a maradék fél évet kicsengetni, bizony polgári pert indít ellened a féléves díj miatt. Legfeljebb jövő májusban emiatt be kell írni neki a bevallásába az általad bérelt albérletből származó jövedelmet is.

Szóval ne reménykedj, a bérbeadó be fog perelni, ha határozott idejű éves szerződésből egy félév múlva ki akarsz lépni, következmények nélkül.

Ennyi...

2016. aug. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó:ez igaz,de ha nem a te dátumaidat nézzük,hanem pl. November-november és a félév májusra jön ki?
2016. aug. 6. 09:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kér havi lakbért kellene bevallani a bérleti időtartam alatt. Az sem nagy vaszisztdász. Ráadásul tételes ktgelszámolásnál akár a felére is csökkentheti a jövedelmét.
2016. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az utolsó két válaszban van. A bíróságot különben sem érdekli, hogy adózott-e a bérbeadó vagy sem. Semmi köze nem lesz a döntéshez.
2016. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!