Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha van bérleti szerződésem,...

Ha van bérleti szerződésem, kell a tulaj aláírása az ideiglenes lakcímhez?

Figyelt kérdés
Szóval kibéreltem egy lakást, a barátnőmmel ketten lakunk ott. Be szeretném magam jelenteni a lakásba ideiglenes lakcímre, a bérleti szerződés megvan, így szükségem lehet a lakcím bejelentéséhez a tulajdonos, vagyis a bérbeadó aláírására?
2016. aug. 22. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
mindenképpen
2016. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Igen, csak úgy nem jelentkezhetsz be az ő lakásába.
2016. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Jól is néznénk ki, ha anélkül is be lehetne jelentkezni... o_O

Egyébként beszéltél már erről a tulajjal? Mert a 99%-uk nem enged ilyesmit, főleg, ha nem adózik a bevétel után.

2016. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:
90%

Ha bérlőként laksz a lakásban, a bérleti szerződés helyettesíti a lakcímbejelentő aláírását már egy ideje.

Én is csodálkoztam, amikor egy bérlőm mesélte, hogy elintézte a bejelentkezést, aztán utánaolvastam, és tényleg így van. Az a szerződés ráadásul nem is magyarul volt.

2016. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Kerülete/önkormányzata válogatja.

Anno a párom simán bejelentkezett az exéhez úgy, hogy egy deka papírt nem kért tőle senki.

Én bementem szerződéssel bejelenteni az új ideiglenes lakcímemet, mire a kezembe nyomtak egy papírt, hogy ezt kitöltve, a tulajdonos által aláírva hozzam vissza. A tulaj lakcímét is rá kellett írni és az elérhetőségét. Tulajdoni lapot is kértek le.

Ez a két esemény nagyjából egy időben történt, kb. egy éve. Szóval szerintem ügyintéző függő többnyire.

2016. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!