Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakcím bejelentéséhez minden...

Lakcím bejelentéséhez minden esetben kell tulajdoni lap?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy tartózkodási helyem, ahová nem engedtek addig bejelentkezni, míg tulajdonos tulajdoni lapját nem mutattam fel. Ezt nem tudtam mire vélni, de szerencsére ismerem régóta a tulajt és megengedte, hogy elvigyem de bejelentés után rögtön vissza kellett vinnem (természetesen!!!). És itt jön a kérdés pikantériája.

Azt fontolgatom egy ideje, hogy a fővárosba költözöm, viszont albérletbe (jobb megélhetés és nagyobb pártalálási esélyek reményében). Itt nyilván nem fogom ismerni a tulajt. Eleve a legtöbb nem is adózik, tehát még azt is kétlem, hogy a lakcímbejelentőn aláírják a dolgokat, bár erre talán még rávehetőek, a tulajdoni lap beviteléhez viszont...

Jelenlegi munkahelyemre viszont így még bejárnék, tehát kaphatnám az utazási támogatást, a jövőbeli munkahelynek meg nem kell fizetnie, ha a tartózkodási helyem Budapest lenne...



2016. szept. 2. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerződés is jó, de a tulajra mindenképp szükséged lesz, mert neki is alá kell írnia a bejelentő lapot.
2016. szept. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint a lakás vásárlási szerződés.
2016. szept. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mostani helyről a bejelentő lap is kellett és a tulajdoni lap.
2016. szept. 2. 08:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tartózkodásihoz nem kellett tulajdoni lap, azt az önkormányzat nézte meg helyben számítógépen. Ha a lakásbérleti szerződésed elfogadják, akkor a tulaj aláírása sem kell a bejelentőlapra. Ha nem fogadják el csak a szerződést, akkor kell az aláírás.


Egyébként tulajdoni lapot te is lekérhetsz a neten!

2016. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megvettük a házat és bejelentkeztünk akkor kellett a tulajdoni lap,de ez értelem szerű is ebbe az esetbe. Amikor a testvéremet jelentettem be tartózkodási helyre csak egy aláírás kellett tőlem.
2016. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!