Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi volt a leghosszabb...

Mennyi volt a leghosszabb idő, amit egy albérletben lakva töltöttél?

Figyelt kérdés

A párommal most tudtuk meg, hogy másodszorra is eladják a fejünk felől a lakást, amit bérlünk, ezúttal 2 év után. Az ismerősi körömben sem lakott senki ennél hosszabb ideig egy helyen, mindig kirakták őket valami indokkal. Csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek, vagy ez általános?


Én ezúttal direkt figyeltem, hogy olyan tulajdonost találjunk, aki erre a célra vette a lákást, nem nagymama régi lakását adja ki, vagy a sajátját amíg külföldre ment. Korrekt, normális embert kerestem, és az is volt, soha nem volt konfliktusunk. Nem is a legolcsóbbat néztem ki, havi 130 ezret fizettünk másfél szobáért. Én szerintem többet nem tudtam volna tenni az ügy érdekében. Tisztában vagyok vele, hogy jogilag megteheti, de senki nem ír alá 1 évnél hosszabb szerződést.


Azért bosszantó ez, mert szerintem kapitalizmusban 30 alatt a bérlés a legjobb lakhatási megoldás, ha a szülők nem adtak saját lakást, és úgy tudom Nyugaton ez működő rendszer. Itthon viszont mintha nem alalult volna ki ennek a kultúrája a kiadói oldalról, a saját lakáshoz jutás nehézsége viszont magas, és ez így elég rossz kombináció.


Kénytelen leszek a terveimet kukába dobva hosszabb hitelt felvenni, mert elegem van belőle, hogy nincs befolyásom az életem egy ilyen alapvető részére, hogy meddig lakhatok egy lakásban. De nem jól van ez így.


Nektek van pozitív tapasztalatotok? Esetleg arról, hogy külföldön hogy megy ez?


28F/Bp



2016. szept. 16. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
5,5 évet éltünk egy albérletben. Onnan saját házba mentünk (nah jó fele a banki 😁). Ha akartunk még maradhattunk volna.
2016. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évet Budapesten egyetem miatt, utána én is sajátba mentem, de ha akartam maradhattam volna még.


21F/Bp

2016. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5 év után megvettük azt a lakást, amit addig béreltünk.
2016. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kiadói oldal vagyok, mi pici lakásunkat tartottuk meg, hogy majd a gyereké lesz (2 éves), így tuti, hogy még legalább 18-20 évig ki lesz adva, semmiképp nem akarjuk eladni. Esetleg keress ilyet, aki a gyerekének tartogatja és még kicsi a gyerek.
2016. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, aki befektetésnek veszi, nem kötődik a lakáshoz, az könnyen eladja, ha úgy hozza az élet, hogy van jobb befektetés, vagy épp megszorul.
2016. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Hogy másnak mennyi volt a leghosszabb idő egy lakásban, az eléggé irreleváns. Te attól még pórul járhatsz bármikor.


A magyar törvények ugyanis sajnos ebből a szempontból sem védik a bérlőt. A tulajdonos akkor mond fel, amikor akar. Nem csoda, hogy Magyarországon aki teheti, menekül az albérletből.


Németországban a bérbeadó indok nélkül nem mondhatja fel a bérleti szerződést. Csak akkor, ha saját magának vagy egyenesági rokonának van múlhatatlan szüksége a lakásra, és ezt bizonyítja is.

2016. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Negyedik éve lakunk ugyanabban a bérleményben. Igaz, ez Németországban van.
2016. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy hónapon belül leszek 7 éves ebben a lakásban. Ritka korrekt a tulaj. Bp.
2016. szept. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is a másik oldalról írok. Nálunk a leghosszabb idő 10 év volt egy albérlővel.
2016. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!