Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » SOS! Ti mit tennétek? A többi...

SOS! Ti mit tennétek? A többi lent.

Figyelt kérdés

Albérletben lakom a párommal, és közvetlenül mellettünk szintén albérlő van 1 pár+1gyerek, a tulajdonos ugyan az. Ma (már nem először) az albérlő szomszédunk közölte velünk hogy hagyjuk nyitva a kaput (a kapu közös) minden nap este 4 vagy 6 óráig, mi rákérdeztünk miért, ő felhúzta magát és már bele is vágott a párom szavába, szó szót követett, lesétált a páromhoz az udvarra és szó szerint az arcába állt volna ha nem állok közéjük, ökölbe szorított kézzel tudjátok az a mindjárt ütök testtartással. Perceken át próbált kikerülni engem, mert gondolom csak a páromat akarta megütni, engem nem. Végülis verekedés nem lett belőle ez miatt, de ha én nem vagyok ott szerintem az lett volna. Persze a srác párja nem jött ki, amit furcsállok, mert biztosan hallotta a kiabálást, csak azután jött ki a házból amikor a párom elment és én próbáltam még a srácot lenyugtatni és megbeszélni vele a kaput. Kompromisszumra nem hajlott, mondta, hogy mi nem vagyunk normálisak, és majd meglátjuk majd hogy mi lesz, és már rég szétverte volna a párom fejét ha nem lennénk szomszédok. Ez előtt a történtek előtt volt már egy keményebb szóváltás, de ilyen mértékű fenyegetőzés az ő részükről nem, akkor szóltunk a tulajnak és csak annyit mondott beszéljük meg, vagyis a szomszéd és mi. Azért is fontos lenne a kapu zárása, mert az udvaron áll szintén zárva az autónk, bringánk, a kamra ajtó mindig nyitva van mert közös, ahol egy több 100 ezer Ft-os gázkazán van+ egyéb apróságok. A tulaj is többször felszólított, hogy zárjuk a kaput, mert a szomszéd lány és gyereke egyedül vannak most és félnek stb. És tőlünk kérdezgeti miért van nyitva a kapu amikor jön. Tőlük nem tudom szokta-e kérdezni.

1. Tényleg mi lennénk a nem normálisak, hogy zárnánk a kaput?

2. Szóljunk a tulajnak? És ha igen mit mondjunk neki, hogy ne legyen "kárunk" ebből a helyzetből? Pl: Ne küldjön el minket stb.

3. Ti mit tennétek?

Bocsi ha hosszúra sikerült, köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 23. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóljatok a tulajnak, hogy ti azt akarjátok h zárva legyen a kapu, mert több érték van az udvarban, a másik szomszéd meg azt akarja h nyitva legyen.

Aztán a tulaj beszéljen a szomszédotokkal h zárják ők is a kaput ennyi.

2016. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:
100%

"mi rákérdeztünk miért, ő felhúzta magát és már bele is vágott a párom szavába, szó szót követett"


Azért szerintem itt kimaradt egy-két momentum...


Amúgy ne kérdezzétek, hanem mondjátok neki, hogy azért zárjátok, mert a tulaj ezt kérte tőletek. Ha neki nem jó így, akkor vele beszélje meg.


Ha meg fizikailag fenyeget valaki, akkor az a rendőrség hatásköre.

2016. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Leírom a szóváltást bővebben. A párom kérdezte "Miért hagyjuk nyitva a kaput?", a szomszéd pedig azt mondta, hogy "Mi az hogy miért?" a párom pedig erre azt mondta "Ugyan annyi jogunk van bezárni a kaput mint nektek nyitva hagyni." A párom mondata közben a párom szavába vágott már, de nem emlékszem mit mondott, de ekkor sétált le a teraszról, hogy megüsse a páromat, csak én közéjük álltam, és mondtam a szomszédnak, hogy nem kell a verekedés, ő meg azt mondta hogy "Pedig így is elintézhetjük." emelt hangon már. Miután elment a párom mondtam a srácnak, hogy a tulaj gyakran megkért minket zárjuk a kaput, de nem mondott rá semmit, ezért elmondtam még egyszer, de akkor sem mondott erre semmit. Így nem sokra jutottam vele, csak az ő igazát hajtogatta, hogy "Mégis ki jönne be" és "Nekünk így kényelmes, mert reggel visszük a gyereket, meg elmegyek dolgozni és a párom is néha elmegy boltba, és vissza hozzuk a gyereket, és haza jövök munkából, értsd meg sokat rohangálunk!!" több felé tényleg nem mennek, ezt én is látom. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. nov. 26. 16:39
 4/4 anonim válasza:
Hát nem egyszerű. Ez az alak nem normális , ilyenért erőszakoskodni! Sajnos nem egy ilyen ember van, gondolom az élettársát is terrorban tartja.... Az a baj hogy az ilyennel nehéz megegyezni , pedig az erőszak tényleg nem megoldás, de ezek szerint erre nem fog soha rájönni! Szerintem mindenképp beszéljetek a tulajjal, megoldást kell találni! Bízom benne, hogy javulni fog a helyzet
2016. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!