Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha valaki kiköltözik, hogyan...

Ha valaki kiköltözik, hogyan oldódik meg az összeg eloszlása?

Figyelt kérdés

5en laktunk összesen, abból elment 2 személy (egy pár), most már csak négyen leszünk. Nem az lenne a reális, ha úgy oszlana el az összeg, hogy négy emberrel osztjuk meg a havit?

Arról van szó, hogy az ő szobájukba én átmennék egyedül, az én helyemre jönne valaki, és így vagyunk négyen. Ám ha elosztjuk négy emberrel, akkor 10 ezerrel emelkedik, az szerintem nem sok. Viszont ha nekem pluszba kell fizetni, akkor az nekem +40 ezer forint havonta a negyvenhez még.

Hogyan lehetne megoldani? Nyilván a többiek beleegyezése is kellene, de szerintetek álljak ki magamért? Vagy fizessek +40ezret?


2017. jan. 3. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerezz a mostani szobádba egy lakót! Így is csak négyen lesztek nem öten, s ha jól értettem, személyenként csak 10.000 forinttal lesz több a kiadás.
2017. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Vagy szerezz egy párt a régi szobádba, akkor anyagilag ugyanott lennétek mint eddig.
2017. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A régi szobámban szobatársam volt, és most az én helyemre jött egy új mellé.

És arról van szó, hogy emelkedne havi 10ezerrel, mert csak négyen vagyunk. Na de, az ő beleegyezésük kell, viszont ha nem egyeznek bele, akkor én fizethetek + 40 ezret, és ők ugyanúgy fizetik, ahogy eddig.

2017. jan. 3. 17:42
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Jól van, sajnos túl bonyolult számomra az egyenleged :))


Mindenesetre, próbálj beszélni a lakótársaiddal, de ha ők ugyanannyit fizetnek, s még kevesebb embert kell kerülgetniük, akkor nem kétséges mi lesz a szavazás vége.

2017. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
*egyenlet
2017. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem :D


Legyen annyi lakó amennyi volt, így nincs több kiadás.

2017. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a probléma, hogy a kérdező egyedül akar lenni a kétszemélyes szobában. Pedig ott két ember is elférne.
2017. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem már ez itt nem volt gömbölyű:


"5en laktunk összesen, abból elment 2 személy (egy pár), most már csak négyen leszünk"


Szerintem nem 4-en lesztek, hanem 3-an.

De ha jön valaki a te szobádba, akkor lesztek 4-en.

Ha eddig 5 részre volt osztva, akkor neked 2 részt kell fizetned, mert így az igazságos, a dupla szobáért.

2017. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Előző vagyok, az még lemaradt, hogy hogy is képzeled, hogy a differenciát leosztod a lakótársaid között?

Te foglalsz 2 helyet barátom!

2017. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nyugodtan kovetkeztethettel volna arra, hogy miert leszunk 4-en csendben is. Minden okos ember rajon. Azért írtam, hogy veluk kell megbeszelni, viszont nem olyan nagy a szoba... Szóval nem mondanám, hogy kell oda feltétlenul 2 szemely, ha nem párról van szó.
2017. jan. 3. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!