Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérletbe nem lehet...

Ha az albérletbe nem lehet bejelentkezni és más ingatlan tulajdon nincs azt hogyan kezeli az önkormányzat?

Figyelt kérdés
Mi lesz a lakcímkártyán? Van olyan itt akinek így van?

2017. márc. 4. 19:56
 1/9 anonim válasza:
71%
hajléktalan kártyát kapsz
2017. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Településszintű lakcímkártyát kapsz. Utca-házszám nem szerepel rajta, csak a település neve (Budapesten a kerület is).

Nem a legjobb buli, mert bankszámlát ilyennel nem tudsz nyitni, telefon előfizetést sem adnak.

2017. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez gáz:(
2017. márc. 5. 07:04
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Olyan különben nincs, hogy az albérletbe nem lehet bejelentkezni, akármit mond is a tulaj.
2017. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez így van, csak hát akkor nem adja ki neked a kecót sajnos. Törvény szerint nem tagadhatná meg pedig.
2017. márc. 5. 09:33
 6/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
A tulajdonos azzal, hogy kiadta neked az ingatlant, és a bérleti jogviszonyt szerződésbe foglaltátok, már bele is egyezett a lakcímbejelentésbe. Fogod a szerződésedet és bemész az ocsmányirodába. Ennyi a teendőd.
2017. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Fogod a szerződésedet és bemész az ocsmányirodába. Ennyi a teendőd."


Sajnos a bejelentőlapot neki is alá kell írnia, szerintem mint tulajdonos és szállásadó is.


Pár hónapja csináltam egy átjelentkezést meghatalmazottként az egyik nagybátyámnak. Nagybátyáim a tulajok fele-fele részben. A nagybátyám saját tulajdonába való bejelentkezéséhez, hiába tulajdonos fele részben, kellett a testvére aláírása 2 helyre, plusz a saját magáé 3 helyre is mint bejelentkező, mint tulajdonos, mint szállásadó. Mondtam az ügyintézőnek ez most mi? Azt mondta nagyot szigorítottak, még a saját tulajdonodba is megakadályozhat a bejelentkezésben egy másik tulajdonos. Kaptam egy plusz nyomtatványt is amit a testvérnek ki kellett tölteni, hogy tudomása van mindenről. Kérdeztem tudja milyen házastársi/testvér/stb. háborúkhoz fog ez vezetni? Mondta tudja de ő csak az utasításokat hajtja végre, ne bántsam. Mondanom sem kell a testvér aláírása hogyan került a papírokra:o Hogy ezt az áldatlan új procedúrát azóta visszaenyhítették e nem tudom.


Na ehhez képest egy albérlő most mire juthat? Kíváncsi leszek, megpróbálom azért.

2017. márc. 5. 13:14
 8/9 xswerdy ***** válasza:
100%
Nekem volt lakóm, aki a szerződéssel jelentkezett be simán.
2017. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Elvileg be kellene tudnod jelentkezni a szerződés felmutatásával, a tulajdonos külön aláírása nélkül is, amennyiben a szerződést két tanú aláírta, vagy közjegyzőnél közokiratba foglalták. Ez egyértelműen benne van a jogszabályban.


Gyakorlatilag sok okmányiroda ennek ellenére ragaszkodik a tulajdonos külön aláírásához a bejelentőlapon, ami nyilvánvalóan jogszabályellenes.


Az is érdekes kérdés, hogy mit csinál a hepciás tulajdonos, ha a tudomására jut, hogy tiltása ellenére bejelentetted a lakcímedet (ami egyébként jogszabály szerint kötelező). Kevés kivételtől eltekintve a tulajdonosnak joga van az indoklás nélküli felmondásra, amivel a bérlőnek "szükség esetén" jelentős hátrányt tud okozni. Úgyhogy egy bérlő inkább sokszor úgy táncol, ahogy a tulajdonos fütyül, még ha ezzel jogszabályt is sért.

2017. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!