Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet, hogy kell kivenni?...

Albérletet, hogy kell kivenni? Kell hozzá ügyvéd is? Mi a procedúrája?

Figyelt kérdés
Szeretnék kivenni albérletet, interneten találtam is szerződést, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá, hogy neverjenek át, ill. ne húzzák be a kaukciót. Hogy kell ezt intézni? Mire kell figyelni? Köszönöm a segítségeteket!
2017. márc. 22. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban függ a tulajtól. Ha korrekt, akkor visszaadja a kauciót, ha még lenyúlós, akkor mindig kitalál valamit, hogy miért nem.

Minden esetre kérd el a tulajdoni lapot, győződj meg róla, hogy valóban a tulajjal állsz kapcsolatban.

Ha jogi útra kerül a sor, az évek. Nem lesz energiád kivárni.

2017. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Megnézed.

2. Eldöntöd, hogy tetszik - e. Lerakod a foglalót (ha be akarod magad biztosítani)

3. Aláírod a szerződést, lerakod a kauciót, megkapod a kulcsot.

4. Költözöl.


Mi nem járkáltunk ügyvédhez, a tulajok sem ragaszkodtak hozzá (vajon miért).

2017. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bérelni szeretnél, nem albérletet kivenni.


Nem kötelező ügyvédi ellenjegyzés ehhez, de ajánlott legalább konzultálni. Főleg, ha nem tudod a különbséget az albérlet és a bérlet között.

2017. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
100%

Kaució, nem kauKció.

A szerződést nem te fogod adni, hanem a bérbeadó.

Te arra figyelj, hogy olvasd el és értelmezd. Ha valami nem tetszik, javasold, hogy módosítsátok. Ha nem akarja, akkor vagy belenyugszol vagy keresel másik lakást. Ha rendben van, akkor írd csak alá.

Ha minden szépen le van papírozva, akkor elvileg nem verhet át senki senkit. Pénzt mindenképp csak lepapírozva adj át, de ez egy felnőtt embernek gondolom, nem lehet újdonság.

2017. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!