Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogilag helyesen jár-e el a...

Jogilag helyesen jár-e el a főbérlőm (felmondási idő; kiköltözési határidő)?

Figyelt kérdés

Elsődlegesen, a felmondási idő pontos fogalma nekem nem tiszta. Engem március 2-án tájékoztatott tértivevényes levélben a főbérlőm, hogy azzal a nappal felbontotta a szerződést, és hogy áprilus 2-ig költözzek ki.


Az én eddig értelmezésem alapján úgy hittem, hogy a felmondási idő lejártával szűnik meg a szerződés, aminek a megszűnése előtt minimum 15 nappal kell értesíteni a bérlőt. A bérleti szerződésben egyébként 30 napos felmondási idő lett megszabva. Szóval, az egyik kérdésem az, hogy a felmondási idő kezdetével vagy leteltével szűnik meg/bontható fel maga a szerződés?


Másodszor, az április 2-ig szóló kiköltözási felszólítást én úgy értelmezem, hogy legkésőbb ápr. 2. 23:59-ig használhatom a lakást, ő ezzel szemben azt mondja, hogy április 2-án már nem vehetném igénybe a lakást, ugyanis én aznap adom át neki a kulcsokat. Plusz mivel előre kifizettette velem a március havi bérleti díjat, így nem terveztem kiköltözni márc. 31. előtt. Emellett folyamatosan zaklat, hogy költözzem ki hamarabb, amit, úgy gondolom, jogi szempontból nem várhat el.


Harmadrészt, pedig az előbbi kettő fényében, egyébként jogában állt-e március 2-től megszűntetni vagy egyáltalán megindítani a felmondási időt?



2017. márc. 26. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

1. A felmondás a szerzödés felbontása, ezért akkor szünik meg. Ettöl kezdve a felmondási idö van érvényben.


2. Az április 2-ig azt jelenti, hogy akkor már nem lehetsz ott, ebebn tökéletesen igaza van.


3. Azt nem követelheti, hogy elöbb költözz ki, de 2-án reggel már az üres, és rendbetett (kitakarított, tisztasági festés utáni) lakást kell átadni neki.

2017. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Márc. 2-től ápr. 2-ig 30 nap van. A szerződés pedig a felmondási idő végén szűnik meg. Az első leírta, ami erre vonatkozik.
2017. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Határozott idejű szerződésed van?

Ha igen, akkor nem mondhat fel a szerződés lejártáig.

2017. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 és #2 válaszoló ellentmond egymásnak. Most akkor a felmondási idő elején vagy végén szűnik meg? Ami még nekem fura, hogy egyes források azt mondják, hogy a felmondási idő alatt a szerződés feltételei élnek továbbra is élnek ( [link] ami miatt fura az, hogy a felmondási idő kezdete a szerződés megszűnése.


#1 A dátummal kapcsolatos dolgot meg azért furállom, mert ha valami x nap*ig* vonatkozik, az minden esetben aznap 23:59-ig tart, hacsak az óra nincs kiemelve: bérletek érvényessége, befizetési határidők, kérvények leadási határideje, akkor ez miért épp az előző nap végéig értendő?


#3 Határozatlan időre szólt, csak épp a tulaj eladta az ingatlant, amíg benne laktam.

2017. márc. 26. 22:56
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
82%

Ne erőltessétek már a hülyeséget, gyerekek.

Komolyan mondom, a Mosó Masa Micsodája hasznosabb, mint ez az oldal.


Tessék:


"6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel.


(2) Ha a felmondás nem az (1) bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő második hónap végére felmondottnak kell tekinteni."

2017. márc. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
100%

igen, de ettől el lehet térni a szerződésben. Tehát ha a szerződésben 30 nap van, akkor fel lehet mondani pontosan 30 napos határidővel, és nem kell hó végével. Amúgy a 30 nap jelen esetben a levél készhezvételétől indul, nem a levél megírásától.


Az ingatlan eladása amúgy nem érinti a bérlő és bérbeadó jogviszonyát, a bérbeadó helyére az új tulaj lép a szerződésben.

2017. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Mint a szomszéd nénin nevelkedett ingatlanjogi szakjogász azt mondom, hogy a #6-osnak van igaza.


Az április 2 meg egyenlő április 1 23:59:59, addig kell elhagynod.


Az új tulaj meg ne zavarjon, a bérleti szerződésetekben ő lép az előző tulaj helyébe, s nincs se több ,se kevesebb joga mint az előző tulajnak.

2017. márc. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!