Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeptember óta vagyok munkanél...

Szeptember óta vagyok munkanélkülin, Pesten beregisztrálva, előtte 3 évig dolgoztam Pesten. Szabolcs megyei vagyok, oda vagyok bejelentve lakcímmel. Hogy kaphatok lakhatási támogatást? Minden oldal mást ír a neten.

Figyelt kérdés
A három hó, vagy 6 hó bejelentett munkanélküli viszonyom már megvan, kapok is álláskeresési járulékot, kőkemény 22 ezer Ft-ot két hónapja, mert 3 hónapig alapból járt, januárban meg nem volt időm intézni. Most találnék Pest mellett egy számlás albérletet, de olvastam, hogy munkahelyhez is van kötve meg szerződéshez, de hogy vesznek fel valahova 260 km-ről, ha még nem is láttak dolgozni, de már meglegyen a számlás albérlet az én nevemen? Vagy mi a sorrend?
2017. ápr. 22. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne nagyon éld bele magad. Több barátomat is elutasították, szintén szabolcs megyeiek és pestre mentek dolgozni, az volt az indoklás hogy az eddigi lakóhelyen is találhattak volna munkát. Egyikük megnyerte a fellebbezést, mert bizonyítani tudta hogy legalább három állásra jelentkezett a lakhelyén és elutasították.
2017. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Huuu hát ez nem hangzik jól. Teljesen bizonytalan vagyok az ügyben, mert a neten csak annyit írnak, hogy fél évente változtatják a törvényeket. Egyébként aki Szabolcsban talál olyan munkát, amiből meg lehet élni úgy, hogy mellette albérletben van egyedül, annak vagy nagyon jó az ismerőse, vagy kifogja a 100-ból azt a csodás 1-et. :)
2017. ápr. 22. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ebben igazad van. De az nem érdekli őket hogy abból a munkából meg tudsz-e élni. A lényeg hogy ha van a képesítésednek megfelelő munka ott is, akkor nem nagyon fogják megadni a támogatást. Vagyis én ezt tapasztaltam.
2017. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Albérlet-támogatás csak annak jár a munkaügyi kp-tól aki bele tartozik abba a célcsoportba ami megvan határozva adott időben.

Tavaly nekem pl. azért nem adták meg mert nem csak 8 osztályom van illetve nem töltöttem be az 50 et.

2017. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
De az sem érdekelt senkit sem, hogy a végzettségeimmel elhelyezkedni sem tudtam, tudok évek óta. ***
2017. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na ez már nagyon gáz... ha 4 órás munkát találok 43 ezerért, azért utasítanák el, mert szerintük nem érné meg feljönni, ha meg a szakmámban dolgoznék 150 ezerért, akkor meg azért utasítanák el, mert már nem lenne rá szükségem? :D vicc ország ez
2017. ápr. 22. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az iskolai végzettségednek megfelelő munkalehetőség kínálkozik ott ahol laksz, Szabolcsban, és te nem vállalod el (nem közmunka) akkor igenis mondhatja azt a MKP, hogy nem ad lakhatási támogatást. Mire föl adná ? Nem jótékonysági intézmény ők. Az, hogy neked nem tetszik Szabolcs és Budapestre kívánkozol az a magánügyed, amit neked kell megoldanod.

Tegyük fel, csak egy példa : műtős fiú vagy a szabolcsi kórházban, a havi kereseted 100 ezer forint, de neked ez nem tetszik, mert tudod, hogy Bp-en lehet keresni 150 ezret is. Elmész munkanélkülire, de közben meg kong az ürességtől a szabolcsi kórház mert nincs műtős fiú és nem is kapnak, hiába hirdetik az állást.


Na erről beszél a munkaügyi központ, az ilyen helyzetekről, esetekről. Pénzzel nem fognak támogatni téged, az elmeneteledet mikor nem indokolja semmi sem, van munka , van lehetőség, csak éppen neked mehetnéked van, mert ott van fent a csillogás.


A másik pedig célcsoport, ha ebbe nem tartozol bele, akkor pláne semmi nem jár.

2017. ápr. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A havi 100 e Ft-os lakhatási támogatásra gondolsz vagy az évi párezer rezsitámogatásra?
2017. ápr. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
* Nem 150 ezret hanem 105 ezret akartam írni, bocs.
2017. ápr. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat. A megyén belül biztos találnék szakmámnak megfelelő munkát, mivel mindenki kiment az országból külföldre. De igen, a fő cél nyilván ez, hogy van egy-két régi haver, akik 80-90-ért boltban árufeltöltők, pedig van szakmájuk. Akkor marad, hogy olyan munkahelyet keresek a szakmámban, akik a szakember hiány végett megfizetik a tudásom, tapasztalatom, és magát a szakmai felelősséget. A munkámban minden emberek életével jár, szégyen, hogy még Pesten is sok helyen 110-120 ezret adnak érte, mikor 300 km-rel odébb mosogatásból megvan a 450.
2017. ápr. 23. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!