Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Párommal ketten kivennénk egy...

Párommal ketten kivennénk egy albérleti szobát, de nem laknánk ott életvitelszerűen. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Szóval csak heti 3-4 napot "laknánk" ott, főleg hétvégén, és néha hétköznap. De azt fontosnak tartanánk, hogy tényleg saját legyen, ha már kifizetjük havonta, tehát bármikor bármennyit ott lehessünk, a cuccaink is ott lennének. Tehát rendes albira gondolok, lakótársakkal, nem panzió rendszerű dologra, vagy munkásszállóra. A többi napon itthon aludnánk mikor nem találkozunk, külön élünk a szüleinkkel. Nyilván az ár az fix lenne, de a rezsiköltségeket hogy osztanánk meg a lakótársakkal? Vagy ezen ne problémázzunk nyeljük le hogy a teljes részt fizetjük mintha ott élnénk? 2 hónapja vagyunk csak együtt, összeköltözni még nem szeretnénk, de bosszant hogy nincs hová mennünk. Nem akarjuk ezzel elrontani a kapcsolatot hogy szex csak autóban, randi csak utcán, kávézókban, soha egy együttalvás stb. Panziókba járni meg sokkal drágábbra jönne ki, mint egy albérleti szoba.
2017. máj. 17. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alatt évekig éltem többedmagammal albérletben, és mindig egyenlően osztottuk el a rezsit, sosem foglalkoztunk azzal, ki mennyit van ott. Pedig ha visszagondolok, köztünk is volt olyan, aki egész héten ott maradt, meg olyan is, aki minden hétvégére hazautazott a szüleihez. Én is sokszor már csütörtökön elmentem, és csak hétfőn mentem vissza. Őszintén szólva fel sem merült, hogy ezt a rezsifizetésnél figyelembe kellene vennünk.
2017. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
De miért nem mehettek egymáshoz, miért kell mindjárt szobát bérelni?
2017. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Persze hogy lehet, de ha a szülők zavarnak dugáskor, a lakótársak is fognak.

Rezsit mindig egyenlően kell osztani.

2017. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Vegyetek ki egy viszonylag kicsi 25-30 m2 lakást egyedül, lakótársak nélkül, és akkor csak a tiétek lesz.
2017. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

A közös költséget személyarányosan, mivel az adott négyzetmétert állandóra foglaljátok a lakásban.

A fogyasztást pedig majd látni fogják, mennyivel nő attól, hogy több a lakó, ott a többletet kell fizetni.

De mennyivel jobb a lakótársakkal egy lakásban szeretkezni, mint a szülőkkel egy lakásban?

2017. máj. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Basszus, otthon miért nem lehet szexelni?...
2017. máj. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a gond. Ha kiveszed, annyit vagy ott, amennyit akarsz, de fizetned kell a rezsi rád eső részét, ha ott vagy, ha nem. Nekem pl. volt albitársam, aki keveset volt ott, de mosott-főzött, volt, aki kétnaponta hajat mosott, más meg aludni járt haza. Nem lehetne igazságosan elosztani a rezsit, szóval nyeld le, hogy arányosan fizetsz. Nem is értem, mi a kérdés?
2017. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsd el, hogy ti azokon a napokon amikor ott vagytok, akkor ketten vagytok, a többiek pedig elvben, egyedül.

Ha ti heti 3-4 napot akartok ott lenni ketten, az annyi, mintha a másik, aki egyedül van, heti 6-8 napot töltene ott.

Teljesen normális, hogy a rezsiből a rátok eső részt, azaz KETTŐ részt fizettek.

2017. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!