Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben az esetben van esélyem...

Ebben az esetben van esélyem önkormányzati lakáshoz jutni?

Figyelt kérdés

Van párom, de (még) nem vagyunk házasok. Van bejelentett munkám, bár csak nyolc órás minimálbérre vagyok bejelentve.


Piaci alapú lakást szeretnék bérelni.


A kérdés az, hogy ha egyedül igénylem meg, van-e esély arra, hogy én nyerjem el a pályázatot? Felújítandó is lehet.


A másik: ha van is erre lehetőség, gondolom nem ellenőrzik (vagy csak előzetes egyeztetéssel), hogy ki lakik ott, igaz?


A harmadik: párom nevén van egy lakás, de az édesanyja lakik benne (haszonélvezet). Ha összeházasodunk azután, hogy tegyük fel elnyertem egy önkormányzati lakást, akkor utána egyből el is veszik? Merthogy a férjemnek van lakása...


Előre is köszönök minden választ!


2017. máj. 31. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

tegyük fel,hogy van minimum 1 gyereketek és akkor már egy kicsi esély is rá,de így........

A másik: ha van is erre lehetőség, gondolom nem ellenőrzik (vagy csak előzetes egyeztetéssel), hogy ki lakik ott, igaz? Oh bőven elég egy unatkozó rosszindulatú idős szomszéd ...akinek nem okoz problémát,hogy a rengeteg ráérő idejébe mindenért az önkormányzathoz rohanjon panaszkodni és képes volt ám irkálni,hogy mikor hányan jöttek hozzánk és meddig maradtak ott (tapasztaltam,hogy van ilyen!)

2017. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne ringasd ebbe magad. Akinek van gyereke, családosak, az mind előtted van mérföldekkel.

Bár ha nincs rajtad kivűl igénylő akkor talán előre kerülsz a sorba.

2017. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nagyon hosszú a várólista sok-sok év míg sorra kerül az ember. Amúgy ellenőrizik, hogy ki lakik ott, a bejelentett személynek a szomszédokkal, mint tanúkkal kell igazolni, hogy tényleg ő lakik ott.
2017. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!