Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe költözéskor nincs...

Albérletbe költözéskor nincs szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első albérletbe koltozesem elsz, pontosabba szobát berelek magatol aa tulajtol aki ott lakik. Tetazik a lakas de szerzodes ninca.. azt mondta enyi bizalomnak kell lennie hogy nem irunk. A fontosabb dolgokrol beszeltunk, 1ho kaucio, vendegwim johetnek, es 1honappal elotte kell szolnom vagy szolnia ha koltotne vki...

Normalisnhogy nem irunk papirt?

Mit csinalnatok a helyemben? A heten megyek kifizetni a kauciot neki.

Igazbhogy kezzel irt palir is eleg amire le irjuk hogy atvette a kauciot?

Segitsetek nem tudom h mennyire gaz ha nincs szerzodesem :/


2017. júl. 18. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon sokan csinálják, ami neki jó ebben, hogy nem kell adóznia utána. Ismeretlen főbérlőnél tuti nem vállalnám be, főbérlős lakást még úgy se vállalnék be (ezt a részét nagyon gondold át), viszont ha már ismerős lakott ott hosszabb ideig, nekem ő egy ajánlás, ha jót mond, a főbérlőnek meg szintén, hiszen ha pontosan fizetó, rendes, korrekt bérlő volt, akkor jó eséllyel ugyanolyat szeretne hozni maga után.


Ami neked jó ebben, hogy semmilyen papír nincs róla, hogy ha esetleg a kiköltözésed után valami kárt talál a lakásban, akkor azt valóban te okoztad, hiszen te sosem laktál ott papíron.

2017. júl. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék olyan helyre, ahol nincsen szerződés. Ez nem bizalmi kérdés, hanem a lakhatásod és komoly pénzekről van szó!

Aztán ha történik valami gebasz, te leszel elővéve, mert semmi bizonyítékod nincsen a saját magad védelmére.

2017. júl. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés nélkül ne költözz oda! Ne legyen ennyi bizalmad.
2017. júl. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális, a szerződés mindenkit véd (elvileg). De te jársz rosszabbul, ha nincs szerződés.
2017. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés nélkül én se vállalnám be. Mi van ha két hét múlva zárat cserél amikor nem vagy otthon? Az életben nem bizonyítod be hogy te ott laktál. Nyilván ez egy extrém példa, de ha pénzről, vagy a cuccaimról van szó akkor családi és szűk baráti körön kívül én nem bízom senkiben.
2017. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
91%

"azt mondta enyi bizalomnak kell lennie hogy nem irunk"


Te meg kérdezz rá, hogy ha ennyire bíztok egymásban, akkor minek is a kaució?

2017. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Vigyél egy általd irt szerződést.

A netán sok van.

Mielött átadod a pénzt fogd rá apukádra. Ő kikototte hogy csak úgy adhatod oda, ha aláírja a tulaj is. A kaució egy részét is apu adta. Tehát nem te nem bizól benne. :)

2017. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!