Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudunk tenni ha valami...

Mit tudunk tenni ha valami nem stimmel a gázszámlával?

Figyelt kérdés
2éve lakom egy panellakàsban ami 54nègyzetmèter 3man vagyunk 2felnőtt egy 4èves...reggel elmegyünk dolgozni este jövünk .Tavaly télen kaptam először 70ezer közeli számlàkat a gàzra és a vízmelegítésre...(a gázóràt a közös kèpviselő olvassa le,kiszàmolja a fogyasztást ezt elküldi a tulajomnak èn pedig kifizetem)szóltam a tulajnak hogy szerintem itt valami nem jó de annyit mondott hogy hàt ez ennyi.Kifizettük nem volt mit tenni.Idén viszont kaptam 102ezer forintos szàmlàt is...erre is legyintett a tulaj, a közös kèpviselő is annyit mondott hogy ez ennyi.Körbe jàrtuk a szomszédokat akiknek ugyan ekkora a lakàsuk ès ugyan ennyien lakjâk ès ők 30ezer forint környékén fizettek mig mi 100ezreket.A hàz amúgy hàzközponti fűtèsű.A közös képviselő adott nekünk elszámolást de szinte lehetetlennek tartom hogy 5köbmèter legyen csak a melegvíz.Ilyenkor mit lehet tenni?Kihez lehet fordulni segítségért?
2017. júl. 18. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem világos: ez a 70e és 100e Ft körüli számlák havi számlák, vagy éves különbözeti elszámolás, vagy mi?
2017. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a közös képviselőt, hogy milyen egyenlet alapján számolja ki ,hogy mennyit kell egy lakásnak fizetni.

Nekem átverés szagú a dolog, a tulaj is benne van szerintem, ha a szomszédok 30-at fizetnek..

2017. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs külön gázórátok? úgy tudnátok követni
2017. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Totál érthetetlen ez a történet!

Van külön órátok?

Ha van, azt miért a kk. olvassa le és miért nem a gázművek?

Miért a kk. számolgatja ki, miért nem számla alapján fizettek?

Számla biztos jön, ha önálló címe van az ingatlannak.

Miért nem kéritek el?

Ha ez nem az éves fűtésszámla, csak főztök és fürödtök, akkor ez képtelenség.

Ha a fűtés is benne van, (nem tudom a távhő mivel működik) akkor egységesnek kellene lennie a hasonló m2-es lakásokkal.

Szerintem ti piszkosul át vagytok verve és fizetitek mint a részeg milliomosok, a tulaj gázát is.

2017. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!