Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan rakjuk ki a lakótársunk...

Hogyan rakjuk ki a lakótársunkat az albérletből?

Figyelt kérdés
Tavaly kezdtünk bérelni egy albérletet a barátnőmmel, és mivel volt még egy üres szoba, és kicsit sokalltuk is az árat, így beszerveztem oda egy régi ismerősömet. Időközben kiidegelt a srác minket, viszont elmenni nem akarunk, mert az iskolánktól 10-15 percre van, és szeretünk is ottlakni. Szeptembertől be tudnánk szervezni egy barátnőnket, de a srác nem jelezte, hogy ő költözni szeretne. Én vagyok szerződve a tulajjal, van valami jogom kirakni? Nyilván a szemébe nem akarom mondani, hogy kiidegel már minket illetve nem megbeszélni akarom ezt az egészet vele, mert eddig sem hatott, hanem különköltözni, így arra gondoltam, hogy megmondom neki, hogy a továbbiakban ketten szeretnénk bérelni a lakást, vagy inkább meg kellene mondanom, hogy egy barátnőm szeretne beköltözni? Ti hogyan reagálnátok egy ilyen helyzetre? Beszéltem a tulajjal, azt mondta neki teljesen mindegy ki van a lakásban míg fizetünk. Azt mondta, szerződést bontunk és beleírjuk az új lány nevét. Attól félek, hogy nem fog még így sem kiköltözni, illetve nem akarom teljesen magamra haragítani sem, szerintetek mi lenne a legdiplomatikusabb megoldás?
2017. júl. 28. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő ott jól érzi magát, akkor aligha fog diplomatikusan menni a dolog. Szerintem annyit mondjatok, hogy lánnyal akartok együtt lakni, a tulajjal meg van beszélve, van rá egy hónapja, hogy másik albit keressen. Ebben szívesen segítetek neki, ha gondolja.
2017. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

1. Miközben elmegy valahova kipakoltok az ajtó elé :D


2. Jön a baba kell a hely, nagyon sok időtöket és helyet igényel és barátotok háttérbe szorul emiatt mennie kell ...

2017. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Így, hogy a tulaj benne van, és átírja a nevet, elveszi a kulcsot, úgy gondolom nincs is más választása. Viszont ezt olyan kiközösítésnek érzem, valahogy nincs szívem még őt sem kipakolni. Ezért gondoltam, hogy kellene valami háttérszöveg, hogy enyhítsek a helyzeten. Végülis számára nem egy különleges hely, sokszor szidta a kinézetet, ennél olcsóbban és közelebb az iskolájához is tudna találni.


Az ajtó elé kipakolás nem rossz ötlet, de mivel benn van a szekrénye és az ágya, így nem nagyon vállalkozok rá, de köszönöm az ötletet! :D

2017. júl. 28. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ha ennél olcsóbban és közelebb is tudna találni az pont kapóra jön, lehet kezdeni a keresést!

Amúgy mondanám hogy ezentúl 10.000ft-tal többet kell fizessen mert...(ezt rád bízom). De ha kiidegel akkor kit érdekel a lelki világa?

2017. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha most elmondod neki, akkor is csak 1 hónapja lesz új szobát találni, iskola kezdés előtt amikor a legnehezebb... Előbb is előrukkolhattál volna vele. :S


Az a legnormálisabb ha elmondod neki, hogy mit bánt és ha nem tud rajta változtatni költözzön el.

2017. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez egyébként jó ötlet lehet, azt mondani neki, hogy megemelték 30 ezer forinttal a lakbért, úgyhogy egy tizessel több lesz ezentúl mindenki része. Nem hiszem, hogy annyira örülne neki. Csak aztán hoppon maradunk, ha mégis belemegy. Bár legalább akkor nekünk olcsóbb lesz.:D Én ilyen lelkis vagyok, még annak sincs szívem rosszat tenni aki nekem ártott. Ígyis úgyis furdalásom lesz ha elmegy.


Attól nem félek, hogy ne találna albérletet. Eddig mindig az utolsó hetekben keresgélt, és összejött neki így is. Egy hónapja van kiköltözni, az azért elég sok idő.

Nem akarom már megbeszélni vele. Már nem egyszer elmondtam neki a bajaimat, ideig-óráig jó is volt, utána ugyanúgy folytatta. Most is azt fogja mondani, hogy változtat rajta, nekem megesik a szívem, ittmarad, és évközben újrakezdi majd. Ennek így semmi értelme. Két hete akkorát balhéztunk, hogy szerintem a fél város hallotta. Csodálkozom is, hogy ezek után ő még mindig itt akar lakni.

2017. júl. 28. 23:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most nehéz albérletet találni, mert a fősulira, egyetemre jövő gólyák is keresnek ezerrel. Szar helyzetbe hozod a srácot, nem hiszem, hogy van jó megoldás, a kettőtök viszonya valószínűleg rámegy erre. Persze az jó szöveg lehet, hogy baba projektbe akartok vágni ,ezért kell nektek a teljes albi.
2017. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen nehezebb most albérletet találni. Én juliusban nézegettem, alig volt kirakva. Egy ingatlanostol is hallottam, hogy nagyon sokan tartogatják az albérletüket a ponthuzásra, és akkor hirdetik meg. Szerintem most még több lehetöség van találni. Arrol nem is beszélve, hogy neki csak egy szoba kell, nem egy egész lakás. Valamint irtam azt hiszem az egyik válaszomban, hogy eddig is mindig megoldotta az utolso pillanatokban.

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2017. aug. 4. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen gerinctelen embereket utálom. Ha nekem már egy ideje bajom lenne a lakótársammal és jó barátom, akkor minél hamarabb a szemébe mondtam volna, hogy változtasson a viselkedésén és költözzön el és egy hónap után kiraktam volna, ha nem változik.


De ez micsoda? Fedő történeteken gondolkozól, mert nem mereg elküldeni :S és ráadásúl a lehető legrosszabb időpontban teszed. A kommenteid alapján nem derült ki, hogy végül elküldted-e.... de sejtem nem.

Ne halogasd.

2017. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szögezzük le, nem jó barátom. Csak egy régi ismerősöm. És mint írtam, megmondtam neki a bajaim szép szóval, ő nem változott hosszútávon, így nem érzem magam gerinctelennek.


Fedő történeteken azért gondolkodtam, mert ha most a szemébe mondom megint a bajaimat, nem elmenni fog, hanem ígéretet tenni, hogy változik, aminek én már nem hiszek. Viszont ha egy jó sztorival előállok, akkor nagyobb esélyem van, hogy elmegy. Mint írtam, eddig sem csinált problémát az albérlet keresésből, az utolsó pillanatokban jó kis albikat talált magának.


Megírtam neki még júli végén, hogy meglegyen a 30 napos kiköltözési ideje, de azóta sem kezdett albérlet keresésbe, úgyhogy hiába szóltam volna 3 hónappal ezelőtt, akkor sem állna közelebb a költözéshez..

2017. aug. 4. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!