Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki az aki "tartott" attól,...

Ki az aki "tartott" attól, hogy milyen lesz majd amikor elköltözik otthonról? Attól, hogy hogyan fogja megállni a helyét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy volt/van benned egy félsz, hogy hogyan fogod egyedül megállni a helyedet az életben. Amikor nem a születeid főznek, mosnak rád, takarítanak stb. Mert hogy amíg otthon vagy, addig a szüleid gondja hogy ki legyen takarítva a lakás, fel legyen porszívozva stb. De ha elköltözöl mindenről neked kell gondoskodnod. És nen azt akarom mondani, hogy ez probléma lesz, csak hogy "a nyakadba szakad minden".


Volt aki tartott ezektől a dolgoktól? És aztan később hogy alakultak a dolgok?


Vagy van aki pont most van abban a helyzetben hogy lassan elköltözik és bele kerül ebbe a helyzetbe? Hogy érzed magad most ezzel kapcsolatba?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. aug. 12. 13:03
 1/4 anonim válasza:
100%

Én is most fogok elköltözni itthonról.


Nem félek ezektől a feladatoktól. Nagyon finoman főznek a szüleim de örülök annak hogy most már magamnak fogok abból a szempontból hogy így kevesebb adagot és egészségesebb ételeket csinálhatok, amit én választok ki, mert fogyni szeretnék. :)

Itthon természetesen nem kezdtem el magamnak mert ők nekem is számolták az adagot mindig, ne menjen kárba és ne bántsam meg őket azzal hogy elutasítom. Meg persze ez is olyan mint a mosás, takarítás, hogyha nem szorulok rá hogy én feladatom legyen, akkor itthon még lustább módban vagyok. :D


Szóval én úgy állok hozzá hogy a lakáson belül magabiztos vagyok, minden menni fog. Inkább az ajtón kívüli világon aggódom, hogy milyen lesz a budapesti élet, milyen nehézségek és alakok fognak szembekerülni velem.

2017. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon visszahuzodo és félénk voltam mikor elkerültem otthonrol kollégiumba, viszont az elsö perctöl nem féltem ezek miatt. Söt, kicsit örültem is, hogy a magam ura leszek. Azt veszek a boltban amit akarok, nem szolnak bele, hogy az drága, tedd vissza. Oda megyek ahova akarok, nem fognak félteni és telefonálgatni, hiszen nem is tudnak minden lépésemröl. Szoval nem rossz dolog ez, meg lehet szokni. Ebédet pedig ha fagyasztva viszel, nem kell arrol sem lemondanod.:)
2017. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig burokban éltél és teljesen ki voltál szolgálva, akkor fognak akadni nehézségeid. Meglepődsz, hogy a takaritás milyen fárasztó munka, és egyáltalán hogy mennyi idő elmegy az ilyen háztartási teendőkkel. De ha eddig is kivetted a részedet az otthoni feladatokból, be tudod kapcsolni a porszivót, meg tudsz főzni egy borsólevest, ki tudod cserélni az ágyhuzatot, akkor nem lesz semmi probléma. Van egy kritikus eleme a dolognak: a pénzzel való gazdálkodás, ezt a legelején nagyon meg kell tervezni, hacsak nem korlátlan a pénzforrásod. Mert pénzbe kerül a wcpapir, a mosogatószer is...
2017. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Amikor nem a születeid főznek, mosnak rád, takarítanak stb."


Az alap főzés nagyjából olyan tudást igényel mint lehúzni a wc-t. Egy rizst, tésztát, húst, tojást bárki el tud készíteni kis gyakorlással. A mosás szintén annyiból áll, hogy bedobod a ruhát a gépbe, megtörténik a csoda majd ha lejárt kiteregeted. Max vasalni kell, de az sem atomfizika. Takarítani meg evidens hogy takarítok magam után a szülőkkel élve is.


Mondjuk én ezeket addig szerettem csinálni míg egyetemistaként sok szabadidőm volt. Most hogy dolgozom szinte elmosogatni sincsen kedvem, takarításra meg lakótárssal fizetünk egy takarítót, kb 1500/hó plusz költséget jelent így, annyit megér.

2017. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!