Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen nehézségek lehetnek ha...

Milyen nehézségek lehetnek ha a tulajjal lakom egy albérletben?

Figyelt kérdés

Szobát fogok bérelni, másik szobában a tulaj lesz aki hétvégente haza fog járni a családjához. Ő felnőtt nő, én pedig egyetemet kezdő lány vagyok.

Nem ismerem még személyesen de a család ismerőse.


Remélem összebarátkozunk, de ha pl valami tönkre megy azt nem lehet eltussolni! Kb ennyi tippem van eddig.


Szóval így teljesen látatlanban, milyen nehézségek adódhatnak? Volt valaki hasonló helyzetben? Vannak történetek szélsőséges esetekről?



2017. aug. 13. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén, miért szeretnéd eltussolni? Nem jobb leülni és mindent átbeszélni vele? Mennyit szándékozik ott ülni, h ott van, mikor kell, mikor fekszik...ha ott van hozhatsz-e vendéget stb stb.
2017. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt úgy értettem hogy ha meg is van javítva a dolog gyorsan akkor is tudomást szerez. De amúgy ötletem sincs mivel fordulhat ez elő. Csak úgy írtam.
2017. aug. 13. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A személyes kapcsolatotok az egyéniségetektől függ, lehettek akár barátnők is, de eléldegélhettek egymás mellett is szép csöndesen. A tulaj-albérlő felállásban neked kell alkalmazkodni az ő szokásaihoz, elvárásaihoz. Az, hogy egy háztartási eszköz tönkremegy, elkerülhetetlen, teljesen felesleges eltussolni, sokkal jobb egyenesen megmondani minden ilyesmit, ugyis meg kell oldani. Nem az ilyesmi szokott a legnagyobb gond lenni. Amiben állapodjatok meg pontosan, az a fürdőszoba-konyha használat, hűtőszekrény, kávéfőző, mosógép, ruhaszáritás... Én azt javasolnám, hogy ezeket kérdezd meg, hogyan gondolja ő, aztán ha neked megfelel, akkor elfogadod, hogyha nem, akkor egyezkedjetek. A másik lényeges kérdés a vendégfogadás. Akár a szüleidé, ha meglátogatnak, akár a barátodé, hogyha van-lesz... A tévézés, zenehallgatás a zaj miatt fontos megbeszélendő.
2017. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez hasznos tanács hogy előbb az ő szokásait kérdezzem!

Vendégek amúgy megengedettek ezt már tudom.

2017. aug. 13. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:
24%

A tönkremegy dolgon pedig ne agyalj annyit. Mert ha

rendeltetésszerű használat közben megy tönkre, azt a

tulajnak kell cserélni! (mert te a használatért fi-

zetsz, nem azért, hogy felújítsd a házat).

2017. aug. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!