Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vált már valaki csalás áldozat...

Vált már valaki csalás áldozatává albérletügyben?

Figyelt kérdés
Pl. lenyúlták a kauciót, nem a tulajdonos adta ki a lakást stb. Esett már valaki itt áldozatul ilyesminek? Hogyan lehet ezt elkerülni?

2017. okt. 3. 20:24
 1/5 Ttibo ***** válasza:
88%

-Hamis pénzel próbálták fizetni a kauciót!

-El lopták a mosó/mosógató gépet!

-Megpróbáltak 7-en beköltözni a 3 fő helyett!

-Egy buli alkalmával 1.800.000 huf-os kárt csinált egy 2 gyermekes anyuka.

-Csúszott 1havi lakbérrel, nem akart önszántából menni. A hatóság segített. Valószínűleg előtte verte szét az álmennyezetet/lámpákat, ezután várta a kauciót vissza. Nem jött be. Majd feljelentett szemérem elleni sértés miatt. Ez sem jött be.

- Néhány 10.000 huf-os üvegasztalt össze törték, kicserélték valami olcsó műanyagra az üveget! Nem jött be.

-Valami uzsorástól a lakásra akart felvenni némi kölcsön a srác. Nem jött be.

-2 hónapig nem gondolta úgy anyuka, hogy ki kellene fizetni a rezsit, 3. hónapban már a bérleti díjat se. Besétáltam a szolgáltatókhoz és villany leolt, víz-re szűkítés, internet off, gázcsap elzár. Önként távoztak.


Stb,stb,stb.


Volt pár tétel 19év alatt.

2017. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Nekem a legutóbbi albérletből való távozás volt elég nehézkes. Az előző lakók után elég retkes állapotban vettük át, "kifestve" a lakást, ami annyit tett hogy a fűrészporos tapétára ránekntek egy 20. réteg fehéret, de mondjuk az ágyat már nem húzták el.

A főbérlő még az átadáskor közölte hogy jobban át kellett volna néznie a lakást mielőtt átveszi mert egy csomó hiányosság van. Persze nálunk már nem követte el ezt a hibát kiköltözéskor, így mindent ránk akart verni, meg kitalált olyan dolgokat, hogy márpedig az nem így volt, ő emlékszik. És 3 egy ellen sem sikerült meggyőzni.

Pl biztos mi törtünk össze egy tányért az ő készletéből (első nap azzal kezdtük hogy a beépített szekrény legfelső polcára elsüllyesztettük, egy percig nem használtuk).

Rám vert egy szekrényt amin keletkezett egy apró kopás, mert azt így már nem lehet eladni, meg ő amúgy sem foglalkozik vele, és örüljek neki hogy az 5 éves szekrényt nem teljes áron vonja le a kaucióból.

Megbeszéltük hogy 1.én költözünk ki, majd miután le volt beszélve minden, a költöztető stb.. közölte hogy akkor 1.én délig legyen kitakarítva, kifestve a lakás és már ne legyen ott semmi.

2 hónappal előbb szólt hogy ki kell költözni, és hogy ő mekkora jó arc, mert talált is nekünk másik lakást, de amúgy az májustól költözhető, nekünk meg júliusig szól a szerződés, szóval mehetünk, csak azt a 2 hónapot cehheljük már ki úgy hogy nem vagyunk ott...

Mondjuk a szekrényen kívül komoly lehúzás nem történt, de ennyire az életben nem utáltam még senkit. A kiköltözés előtti 1-1,5 hónapomat annyira megkeserítette hogy azt elmondani nem tudom, már összerezzentem ha megcsörrent a telefon, mert egyből az ugrott be hogy "Most épp hogy akar keresztbe tenni/lehúzni az öreglány".

Megelőzni szerintem úgy lehet, és ezt már én is így csinálom az előző tapasztalatom után, hogy MINDENRŐL legyen bizonyítékod.

A szerződés íráskor legyen egy lista a lakásban található összes nagyobb értékű berendezési tárgyról, és azok aktuális állapotáról, lehetőség szerint akár képekkel amiket mondjuk emailben át küldesz a fő/albérlőnek. Az emailnek szintén van nyoma, és dátuma, nem lehet letagadni.

A lakást szintén nagyon fotózd körbe, az utolsó szögig, hogy utólag ne tudjon rád verni senki olyan kárt ami már a beköltözéskor is megvolt.

Minden havi fizetésről legyen valami bizonylatod. Ha pl utalsz akkor nem kell semmi, viszont az utalásba legyen benne hogy Albérleti díj xy-nak, 1234 budapest valami utca 12 december.

Ha KP-ban fizetsz, legyen egy 12x5ös táblázatod kinyomtatva, hónap, összeg, 2 aláírás, dátum. Minden albérleti díj fizetéskor írasd vele alá hogy átadtad a pénzt.

A szerződést nagyon nézd át, ne legyen egyoldalú.

Hirtelen ezek ugrottak be. Bár ezek főleg albérlőknek szólnak, mivel én is az vagyok. Főbérlői oldalról nem biztos hogy ezek közül mindegyik nyerő lépés, plána ha nincs bejelentve az ingatlan.

2017. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Engem majdnem bepaliztak... szerencsére hallgattam a rossz előérzetemre, meg a családtagjaimra, akik gyanúsan olcsónak találták a lakást, és nem adtam ki egy fillért sem a kezemből. Előre akarta kérni a kauciót a nő, aztán megtudtuk, hogy nem is az övé a lakás. Azután olvastam az interneten, hogy ez az egyik leggyakoribb csalásforma, és már nagyon sok embert átvertek így...
2017. okt. 4. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Ttibo, kemény vagy. :)
2017. okt. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. 2 éve mi is.. Épp most lesz a bírósági tárgyalás 😄


Megelőzni így lehet:

- El kel kérni vagy le kell tölteni a földhivatal eredeti lakás adatait, azon látszik a tulajdonos neve is, be lehet azonosítani

- A kulcs ellenében fizetsz ki bármit. A kauciót is. Csak úgy lehet.

- Mindent írásba adsz és kérsz, így ha mégis történik valami, rendőrségen tudsz feljelentést tenni és megtalálják.

2017. nov. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!