Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kell e arrol hivatalos papirt...

Kell e arrol hivatalos papirt irni, ha felmondjuk az alberletet?

Figyelt kérdés
Pl. kesobbiekben elhet e a tulaj kovetelesekkel, mintha ott laknank? Ha igen, mennyi ideig? Ugy ertem evekkel kesobb lehetseges? Kell e papir a felmondasrol, ugyanugy, mint a szerzodes letesiteserol? Koszonom az erdemleges valszokat!
2017. okt. 17. 13:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ha a szerzodes hatarozatlan ideju volt. Illetve csak otthon gyorsan alairt, szemelyi szam stb, ami azota megvaltozott, tehat semmi hivatalos kozjegyos sztori, mar ha kell egyaltalan hivatalositani a szerzodest, lehet a fentebb emlitett hivatalos, ezt sem tudom sajnos.
2017. okt. 17. 13:50
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak írásban lehet érvényesen felmondani.


Ha a tulaj nem együttműködő, küldj írásos felmondást tértivevényes ajánlott levélben, és tarts meg egy másolatot.

2017. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az eset mar 5 eve tortent, csak most eszembe jutott, hogy olyan gyorsan tortent minden, hogy nem is lett irasban felmondva. De egyebkent meddig kellene megorizni? Igazabol a sztori, hogy en kifizettem a kauciot, alairtuk a szerzodest. Nekem varost kellett valtanom, a kauciot nem adta vissza, en meg kidobtam a lakaskulcsat, amit kert vissza, hogy ne kelljen zarat csereltetni, jol osszevesztunk es ennyi.
2017. okt. 17. 14:01
 4/20 A kérdező kommentje:
Szoval egyszer se fizettem neki lakbert, de kethavi kauciot lenyelt.
2017. okt. 17. 14:02
 5/20 A kérdező kommentje:
Hogy tisztan lassatok: Elobb kijelentette, hogy nem adja vissza a kauciot, utana dobtam ki a kulcsokat. Szerzodes meg volt, de felmondva nem lett, hisz 1 napig nem eltem benne. Akkor csak pisis 18 eves voltam es nem gondoltam erre, most mar gondolnek,csak kivancsi vagyok, hogy lehet e ebbol meg valami.
2017. okt. 17. 14:03
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Polgárjogi követelés 5 év alatt évül el.
2017. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 xswerdy ***** válasza:
100%
a szerződést ilyenkor is fel kellett volna mondani, de azt azért nehezen tudnám elképzelni, hogy most előállna, hogy 5 éve nem fizetsz bérleti díjat, és most kéri egy összegben (amíg még el nem évül).
2017. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hat igen, az majdnem lehetetlen. Gondolom azert azt bizonyitani kellene tudni, hogy tenyleg nem fizettem es miert vart ennyit, mert ez nem hiheto.
2017. okt. 17. 18:41
 9/20 A kérdező kommentje:
Mert ennyi erovel en mondhatnam azt is, hogy fizettem, ha o meg azt hazudna, hogy ott eltem.
2017. okt. 17. 18:42
 10/20 A kérdező kommentje:
Elevulni mar elevult par honapja, csak kivancsi voltam mi lehetne, ha nem. De nem hiheto, hogy valaki 5 evig enged ott valakit elni.
2017. okt. 17. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!