Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékröl akarok elköltözni....

Oma-end kérdése:

Vidékröl akarok elköltözni. Az a kérdésem hogy munkát keresek elöször vagy albérletet?

Figyelt kérdés
2017. nov. 5. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszerre. Mindkettőt nehéz találni, nem érdemes várni egyikre sem. Ha munkát találsz előbb akkor ideiglenes szállást is lehet keresni, ha albérletet akkor meg lehet ideiglenes munkát vállalni.
2017. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
én várnék tavaszig ezzel.
2017. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Mivel vidékről való felköltözésnél úgyis van tartalékod, ezért lakást. Ha már tudsz hol aludni, munkahely úgyis lesz 1-2 héten belül.


Azért előtte érdemes megnézni, hogy milyen áron vannak albik, illetve találsz-e munkát, amilyet keresel. (mert azt nem írtad, hogy Pestre költöznél - ott mindig lehet munkát találni)

2017. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Munkát, aztán a fizetésednek megfelelő albérletet
2017. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért munkát előbb, mert akkor viszonylag közel lehet albérletet keresni. Pesten belül is lehet napi két-három órákat utazgatni a munkahely és a lakás között.

Esetleg, ha a keresés nehéz a távolság miatt, akkor ideiglenes albérletet lehet előre.

2017. nov. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
Nyilván munkát, ha nincs munka nincs pénz akkor a bérleményt miből...? Munka legyen. Max sebtiben keresel valami lakhatást, akár ismerősnél egy ideig amíg van megfelelő bérlemény.
2017. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Munkát és utána albérletet. Mondjuk attól is füg milyen munkát keresel.
2017. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindenki Ennyire a munkát javasolja.

És ha munkát keres, majd ahhoz közel albit, aztán nem válik be a munkahely, és pár héten belül vált??? Nagyon ritkán szokott beválni az első munkahely (pont erre találták ki a próbaidőt).


Mi 12 évvel ezelőtt úgy költöztünk fel vidékről, hogy viszonylag központi helyen (Lehel tér) vettünk ki egy lakást (elég olcsón), és utána kerestünk munkát. Bevált. Bár vendéglátósként tudtuk, hogy sok lehetőségünk van, és nem kell sokaig keresgélni a munkahelyek között.

2017. nov. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez is lehet.

De mi van akkor, ha kivesz egy lakást a Havanna lakótelepen, aztán pont Újpesten talál egy jó munkahelyet? Aztán 2 óra utazás műszak előtt, 2 óra műszak után?


Teljesen biztos módszer nincs, de mindenképpen cél a napi utazgatások idejének csökkentése. Nekem legalábbis.

Én napi 2 órát utazok, amit nagyon utálok. Ha nem kötne ide a család meg a másodállásom, akkor már rég a munkahelyem közelébe költöztem volna.

2017. nov. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
Ha van több havi tartalék rá, vagy fél évi is akkor lehet jól variálni. Ha nincs sok tartalék akkor a pénz az első vagyis a munka.
2017. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!