Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A saját lakásomban élek,...

A saját lakásomban élek, viszont az egyik családtagom is itt lakik, akivel írtam egy szívességi lakáshasználati papírt. Így most én jogilag nem is élethetnék a lakásomban?

Figyelt kérdés
Esetleg még birtokháborítást is elkövetek? A közművek az Ő nevén vannak. Úgy beszéltük meg, hogy itt lakhat ingyen, de Ő fizeti a reszit. Most olvtam, hogy a lakáshasználónak több joha van, mint a tulajdonosnak, ezért érdekel, hogy jogilag én most törvényt sértek, mert a saját lakásomban lakom állandó lakcímmel, amiben Ő szívességi lakáshasználó? Neki is van állandó bejelentett lakcíme. Ha Ő kicseréli a zárat, akkor én be sem jöhetek?

2017. nov. 10. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Összekevered a szivességi lakáshasználatot, meg a haszonélvezeti jogot - pedig a kettönek semmi köze egymáshoz!

Egy szivességi lakáshasználó lényegében olyan albérlö, aki nem fizet - ebböl következöen csak addig van joga ott lenni, amíg el nem küldöd.


Az illetöt egyszerüen elküldheted, írásban felszólítva és megfelelö határidöt - egy-két hónap - adva neki a költözésre.

Utána egyszerüen kirakod a lakásból.

2017. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom kirakni és tudtommal egyébként sem olyan egyszerű, mint ahogy leírtad, mert nem lehet valakit csak úgy kijelenteni. Kell két tanú, hogy igazolják, hogy már nem lakik itt (ilyen kis faluban ez nehéz) és esetleg utána kijelentik.


Ami engem érdekel, hogy én most gyakorlatilag jogszerűtlenül élek a lakásomban a családtagommal, mert Ő a szívességi lakás használó és nekem kvázi nincs is jogom itt élni, amíg Ő a lakás szívességi használója?

2017. nov. 10. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szívességi lakáshasználónak nincsen olyan joga, mint a haszonélvezőnek. Te élhetsz nyugodtan a lakásodban.
2017. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó elég értelmesen leírta, hogy mi a különbség a szívességi lakáshasználó, és a haszonélvezeti jog között. Mit nem értettél?

Olyan szépen leírta pedig. A haszonélvezeti joggal rendelkező emberkének van nagyobb "hatalma" A szívességi lakáshasználó az nem más csak egy " megengedem, hogy ingyen lakj a házamban" személy, akinek nincs hatalma.

2017. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Az elsö vagyok még egyszer: NEM azt írtam, hogy egyszerüen kijelented az illetöt - ez ugyanis így nem megy -, hanem hogy adott esetben ugyanúgy fel tudsz neki mondani (írásban), mint egy fizetös albérlönek, és megfelelö idö után egyszerüen kiteheted az utcára.
2017. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
34%

attól függ, hogy mit írtatok alá. Ha az egész lakást engedted át szívességi használatra, akkor nem mehetsz be. Persze ő szívességből is megengedheti, hogy te is ott lakj.


Mindenesetre ilyen esetben célszeű azt írni a megállapodásba, amiben megegyeztetek. Ha te is ott laksz, akkor konkrétan leírni, hogy mely helyiséget használja egyedül, és melyeket veled közösen.

2017. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
2017. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!