Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kivételénél, mire...

Albérlet kivételénél, mire vigyázzak, belemenjek így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott, Bp-en egy 2 szobás lakásban, 1 kiadó szoba albérlet. Erre jelentkeztem. De, rohadtul gyanús az egész!


1. Aki meghírdette, ő csak a szoba régebbi lakója volt,semmi holmija nincs már benn. ő el is utazik külföldre pár nap múlva...

2.Akkor mi köze neki az egészhez? Amiket mondott:

3.A lakás tulajdonosa külföldön van,elérni nem lehet.

4.Egy ingatlanos fickó adja majd ki a szobát,akit elérni most nem lehet,majd csak x nap után lesz elérhető egy másik helyen,ahol állítólag iroda van. (brrr...?)

5.A másik szobában 1 személy lakik,aki sokat dolgozik...elérni őt sem lehet telefonon csak egy bizonyos idő intervallumban. (brrr...?)


Kauciot is kérnek természetesen és az ingatlanos fickónál kell fizetni ott az irodájában és a rezsit is mindig neki kell fizetni.


Nekem rohadtul bűzlik ez az egész! Nem egy csaló banda ez? Vagy én vagyok túl paranoiás? Mire vigyázzak ha megnézem és ki szeretném venni a szobát? Tanácsok?



2018. jan. 15. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Hát pénzt ne adj neki az tuti.Lehet maga helyett keres valakit.Lehet előbb lelépett mint amire aláírt és csak így kapja vissza a kaukcióját.Mond meg hogy fizetni a szerződéskötéskor szoktak az ingatlan irodában.Amugy is az ingatlanosnak kell átadni a kulcsokat,és leirni az aktuális mérőóraállást.Nálunk még fotót is csinált.Az esetleges károkat iső méri fel pl ha egy csempe elvan törve.Ezt később nem.rajtad vasalják be.Ha a tulaj külföldön van akkor előfordulhat hogy megfogad egy irodát a kiadásra.
2018. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi , mire gyanakodsz , arra hogy teljesen átlátszó a trükk ? Ugyan , menj bele fizess írj alá mindent aztán koppansz egy marha nagyot . És akkor ?
2018. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanosnak rezsit fizetni?? Nem mintha a többi nem lett volna elég.

Te tudnál ott nyugodtan aludni? Meg akarod nézni? Tuti keresnék másikat.

2018. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
100%

"A lakás tulajdonosa külföldön van,elérni nem lehet."


Bocs, de ezután még gondolkozol akármin? :)

Lakást az adhat ki, akié (vagy ha van, akkor az, aki haszonélvezője annak).

Autót sem vennél olyantól, aki nem a tulajdonosa, nem?

2018. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!