Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Önkormányzati szociális alapú...

Önkormányzati szociális alapú bérlakásnál 5 év letelte után mit ellenőriznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a kérdésem, hogy feltételeket ellenőriznek? Fizetés, személyek száma stb....


Az a helyzet, hogy külön szeretnék költözni, de "ÉN" voltam a feltétel (beteg személy) hogy kaphassunk lakást.

Vissza vehetik édesanyámtól? Nem jelentkeznék ki a lakásból. Van egy beteg testvérem is.


Mert sok helyen tudom, hogy úgy vannak az ilyen lakásokban, hogy nem jogosultak már rá....

És hogy elég az ha rendesen fizetve van minden és hogy felújítod a lakást.

Köszönöm a válaszokat. f/27



2018. jan. 26. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szigorú az önkori, akkor utána néznek, életvitel szerűen kik élnek most ott.Ha nincs gond a rezsi fizetéssel, a lakás állagával , nem hiszem, hogy megtagadnák az újabb szerződést.

Ajánlom, nézz utána a lakóhelyed önkormányzatának lakásrendeletének.

2018. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

BÁRMIKOR ellenőrizhetik, hogy kik laknak a lakásban.

Ha elköltözöl anyukád minimum "jóhiszemű, jogcím nélküli" lakó lesz.

2018. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem jelentkezel ki, akkor nem tudom honnan tudnák, hogy nem ott laksz? Ott az ágyad, néhány személyes holmid, nem kell neked 0-24-ben őrizned a lakást.

Persze lehet/ne utánajárni, de egy kiküldött önkoris ügyintéző nem fog magánnyomozót felfogadni, ha egyébként minden rendben van.

2018. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos az a helyzet, hogy én az önkormányzatnál dolgozom, (abban amelyikhez a lakás tartozik) és bár én tartani fogom a szám, de a testvérem lehet, hogy nem..... Ő közmunkás és lehet hogy ő is önkormányzati munkás lesz.


Testvéremhez visszatérve, ő most közmunkás, de súlyos beteg és ha meg kapja az 50%-ot akkor felvennék állandó munkásnak ugyan oda.

Mivel én úgy kaptam, meg ezt a lakást, hogy 50% rokkant vagyok és ha a testvérem is az lesz akkor ha el költözöm attól még él joghasználat ha jól gondolom, mert a feltétel adott?

2018. jan. 28. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!