Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha begyek a lakásomba, ahol...

Ha begyek a lakásomba, ahol jelenleg jogcím nélkül tartózkodik a volt albérlőm, hogy leolvassam a vízórát, akkor magánlaksértést követek el?

Figyelt kérdés

Már október vége óta jogcím nélkül tartózkodik a lakásomban a volt bérlőm.Közjegyző előtt mondtam fel neki,de nem hajlandó kiköltözni,sem semmit fizetni.Az ügy jelenleg végrehajtónál van,de a kilakoltatási moratórium miatt várnom kell májusig.

Szeretném leolvasni a vízórát,mert ő nem mondja meg,meg nem is fizeti a felmondás óta sem a rezsit,sem a közös költséget.

Azt olvastam,hogy a jogcím nélküli lakáshasználót is birtokvédelem illeti meg,ez esetben,amikor nincs otthon és én bemegyek, akkor magánlaksértést követek el.

Ez igaz?



2018. jan. 27. 10:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Előadod a szitut a rendőrségen és kérsz rendőri kíséretet.
2018. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Ilyet meg lehet csinálni, hogy más lakásában jogtalanul tartózkodom albérlőként úgy, hogy nem fizetek semmit és közben fejem felett lóg a kilakoltatás? Nem szégyelli magát az ilyen?? Miért nem megy onnan a fenébe? Aztán a kilakoltatásnál meg telesírják a tévét, hogy velük hogy elbánt mindenki... Megáll az ész.
2018. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
És akkor fel fog téged jelenteni magánlaksértésért? Aligha! Ilyen alapon a betörőt se lehetne kirakni, mert ő van birtokon belül. Csodálom, hogy ilyen béketűrő vagy, és nem fogadtál néhány hórukkembert, aki kirakja az utcára a holmiját zárcserével egybekötve.
2018. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
43%

Ha nagyon le akarod fedezni magad, akkor menj be 2 tanúval, akik egyben a leolvasott órákat is igazolják! ... bár én már régen nem szarakodnék, hanem kiraktam volna a cuccaival együtt és ahogy írták, zárcsere!

Nem a birtoka, mivel nem fizet érte, ezért nem követsz el birtokháborítást.

A tanúk csak azért kellenek, hogy nem mondhassa, hogy eltűnt valamije.

2018. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%

Cserélj ügyvédet!

A kilakoltatási moratórium albérlőre nem vonatkozik!

2018. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%

Igen, ez magánlaksértés. Nem mehetsz be a lakó akarata ellenére. Te vagy a tulajdonos, de ő a birtokos. Ha mégis bemész, megütheted a bokádat.


Van, aki itt okosabb, mint a végrehajtó. Nos, a kilakoltatási moratórium mindenkire vonatkozik, a lakáshasználat jogcímétől függetlenül.

2018. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%

Itt a megoldás Kérdező:

[link]


6-os, te meg ne okoskodj!

Ha ez így lenne, akkor mindegyik szemétláda kivenne októberben egy lakást, fizetne egy hónapot és utána meg ingyen átdekkolná valaki kéglijében a telet.

A jogszabályokra általában az ilyenek szeretnek hivatkozni, de nem kell tőlük fosni, ki lehet vágni őket, mint a taknyot! Csak férfi kell hozzá, vagy a cég, aminek küldtem a linkjét.

2018. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%
7-es, te csak ne hazudozz.
2018. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%
Pontosan! Fél évig ingyen lakik a lakásodban, te meg malmozol?! Az ilyen meg is érdemli a sorsát, még ha nem szívesen mondom. Remélem a rezsi díjakat nem fizeted be a bérlő helyett? Ha nincs fizetve a gáz vagy az áram, két hónap elmaradás után kikapcsolja a szolgáltató, s nem hiszem, hogy sötétben, hidegben is marad a szutyok nem fizető élősködő!
2018. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 6-os válaszoló! Néhány évvel ezelőtt szenteste raktam utcára a 3havi lakbérrel tartozó családot. Teszem hozzá, teljesen jogszerűen!
2018. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!