Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás kiadásnál ki fizeti a...

Lakás kiadásnál ki fizeti a közjegyzőt? Mennyi a díja?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 23. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Megegyezés kérdése, de általában a föbérlö (neki érdeke a mindenféle hivatalos papír, hogy ha esetleg ki kell tennie a lakót, legyen mire fel).

Szerintem nem dolgoznak egységes árakkal amúgy, én két éve 30ezret fizettem.

2018. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Felesben fizetik.

A bérleti díjtól függ a díja.

2018. ápr. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mit érdemes belevenni a szerződésbe? Biztosítékként.
2018. ápr. 24. 09:21
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
73%
A közhiedelemtől eltérően ez nincs rögzítve kinek kell fizetni, habár van kialakult szokás. Mindenkinek joga ügyvédet, jogi személyt fogadni szerződéskehez. Okosabb a svindli elkerülésére ha mindkét fél a saját maga által választott ügyvéddel jelenik meg, illetve elegendő a szerződést elküldeni nekik és átnézik. Szoktak felesben is fizetni, de a svindlerségre ez nem megoldás.
2018. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xswerdy ***** válasza:
27%
szerintem semmi szükség közjegyzőre, és akkor nem kérdés, hogy ki fizeti
2018. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:

Lakás bérleti szerződésnél a legtöbben nem értenek annyira hozzá, hogy ne lehessen beugratni őket. A jó szerződés védi mindkét felet a jogaiban és előre tartalmazza a kötelességeiket is. Így nincs vita, bár ami nincs benne a szerződésben azt a jog szabályozza csak nem szokták ismerni, így jobb bele is foglalni.


Vagy ügyvéd.

2018. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 2x kötöttem, mindkétszer én fizettem, mint tulajdonos. Ennyit bőven megér az a nyugalom, hogy kirakhatom a bérlőt, ha nem fizet, vagy más módon nem tartja magát a szerződésben foglaltakhoz. Olyan, mint egy biztosítás. Ha semmi bajod sem volt a síeléskor, akkor úgymond felesleges kiadás. Ha mentőhelikopter hozott le a hegyről, akkor a legjobb befektetés volt.
2018. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pipas Pisti ***** válasza:

"Lakás kiadásnál ki fizeti a közjegyzőt?"


Ahogy a felek megállapodnak. Jellemzően a bérbeadó, de ha így van, akkor rögzíteni érdemes, hogy ha X időn belül kiköltözik, akkor azt a bérlő megtéríti. Ez azért is jó, mert egy bérlő ha most kezd, akkor egyrészt egy havi bérleti díjat, másrészt a kauciót ki kell csengetni, nem lenne túl jó, ha még ráterhelném a jogi költséget is. Én elszámolhatom, ő nem...


"szerintem semmi szükség közjegyzőre,"


én nem kötök bérleti szerződést egyoldalú fizetési és kiköltözési nélkül. Aki ezt másképp csinálta ismeretségi körben, az vagy gyorsan váltott, vagy úgy járt... Meg is érdemelte. A bérlő így érzi, hogy bizony van súlya szerződésnek, nem csak egy papír, amit aláfirkant. Illetve utólag nem jönnek elő azzal, hogy nem lettek tájékoztatva, mert a közjegyző a teljes anyagot felolvassa és ha van kérdés elmagyarázza. Ami nem árt, mert annyi fals infó mozog a net-en,hogy jobb, ha nincs a bérlő tévedésben.


"Mennyi a díja?"


Ez területenként más és más, van egy irányár, de attól eltérhetnek. Egy éves szerződés, 70e/hó az 22e volt, ami fele a maximális díjnak, amit ajánlanak. Hosszabb, vagy határozatlan idejű sem lineárisan emelkedik.


Mennyi a díja?

2018. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ricsi74zhf válasza:
Én szeretnék kivenni egy lakást de a hírdtésben ki van emelve hogy a közjegyzői díj a bérlőt terheli...Elég vicces nem?
2019. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!