Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ha tovább megyek...

Szerintetek ha tovább megyek tanulni egyetemre Budapestre, akkor albérletet éri meg keresni vagy kollégiumot?

Figyelt kérdés

Tudom anyagiaktól függ leginkább, de érdekelne, hogy milyen egy kollégiumi közösség egyetemen. Középiskolámból azért jött el Szegedről, mert nem bírtam elviselni azt, hogy 6-an voltunk egy szobában, és nem volt magánszférám. De lehet, hogy Pesten ez máshogy lenne nem tudom, hogy ott minden koleszba 2-en lehetnek maximum egy szobába?


Milyen az albérlet egy társal?

Milyen a kollégium?

Melyiket választanád?



2018. máj. 3. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Sokan inkább vesznek egy garzont, suli után eladják haszonnal. Vagy ha marad a gyerek, indulási alap. Ezt tartom a legjobb megoldásnak. Amennyit kifizetsz albira, az fedezi a törlesztő.
2018. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Khenrik válasza:
87%
Az albérlet kb.60 nm- re 160-200000 ft rezsi.Három emberrel számolva 60000/fő+rezsi.Koliról csak bme tapasztalatom van.9000 ft/hó.Négy fő szobánként.Magánszféra egy ágy, ami emeletes,meg egy íróasztal.Koliban rengeteg program.A szobatársak biztosan egyénenként mások, de mindenki tanulni jött ide és azzal foglalkozik.
2018. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na nekem pont erre nincs szükségem, hogy beprogramozzák az életem. Én maximum úgy mennék kollégiumba, ha 2en lennénk 1szobába, de az, hogy még kapuzárás, és kötelező programokkal bombáznának engem úgy kizárt, hogy betenném a lábam oda. Esetleg nincsen drágább kollégium ahol, megoldható az 1-2fős létszám szobánként? Inkább fizetnék többet csak, hogy hagyjanak ott engem békén tanulni, és azt csinálni amit akarok anélkül, hogy belémkötnének.
2018. máj. 3. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
pesten rengeteg független koli van (bár a vallásosakban tudtommal vannak kötelező programok), az egyetem kolijában általában nincsenek
2018. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kollégiumban kezdeném az tuti, nálunk az egyetemen nagyon jó kolis közösség volt, ott mindig volt, aki tudott minden infót, ott terjedtek a zh anyagok, lehetett együtt tanulni, ha valakinek nem ment valami, olcsó, közel az egyetem, lukas órákban vissza lehet menni pihenni, enni, zuhanyozni, legtöbb helyen van helyben büfé, konditerem, fénymásoló, abszolút diákokra van szabva. Az albérlettel sokkal több nyűg van.
2018. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki piált ezerrel, hajnali kettőig ment az őrjöngés, 3 hónap után leléptem és inkább utaztam napi 3 órát. Tíz éve havi 6000 volt a koli, 20-30 az albi, 1 főnek.
2018. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én is bmeés vagyok csak egy másik bme koliban 11000/hó 2ágyas szobák :D szóval ez kolifüggő

egyébként pedig a másik bmeés a programokat nem mint kötelező értette, hanem, hogy van egy csomó lehetőség

egyébként nálunk is vannak bulik, de mindenki tekintettel van a másikra és nem ordibál a folyosón hajnali háromkor

ha nem vagy túl szociális akkor is kipróbálnám a kolit, max ha nem tetszik lelépsz :D de van egy csomó szakmai program, amit a koliban szerveznek, ha pedig a tanulásban kell segítség mindig találsz valakit aki tud segíteni

2018. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kolesz kezdő lépés az életben ahhoz,hogy mindenhol alkalmazkodnod kell.

Az albérlet is úgy jó ha valakivel megbeszéled,és nem betársulsz valakihez.


Budapesten őrült árak vannak, főleg a sulik közelében lévő albérleteknél, már ha egyáltalán sikerül ilyet találnod.

Ha valahonnan messzebbről jársz be meg vagy lőve ha van pár lyukas órád amiben nem érdemes hazamenni.

Kollégiumban - ahogy írták is- nemigazán van magánszféra,ágy-asztal-szekrény, ennyi kb.

De ha többed magaddal mész albérletbe is alkalmazkodnod kell.

2018. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!