Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek rendben van ez a...

Szerintetek rendben van ez a helyzet? Vagy jobb lenne elköltözni.

Figyelt kérdés

December óta lakom itt, és mostanra kicsit megelégeltem a felső szomszédokat. Kisgyerekes család, és valami különös oknál fogva hetente minimum 1x fúrnak-faragnak, és elég gyakran bömböltetik a tévét. Még az sem hallatszik le ennyire ha futkos a lányuk, meg a normális beszélgetés sem hallatszik át, akkor gondolom nem a panel hibája, hanem tényleg túl hangos a tévé. Pont az ágyam felett van a tévéjük egyébként, hogy még szuperebb legyen. :D A hosszú hétvégén is egy csomót kopácsoltak, tegnap meg ma is meg a gyerekük óránként kijön a folyosóra üvöltözni 5 percet. A tv-t este 12 előtt úgy felhangosították, hogy az ütő megállt bennem. XD Pont ilyen háborús durrogás ment. Ráadásul mivel a nagy meleg miatt ki van nyitva az ablakom, még hangosabb. És ez ment így fél 2-ig. Múlt héten meg valami oknál fogva nem feküdt le napokig valamelyik felnőtt. Persze ilyen lehet, meg minden, de egyszerűen mindig pont akkor ment ki, amikor épp elaludtam volna, és úgy nyikorog az ajtó, mint valami horrorfilmben. Gyomoridegem van tőle, ez meg elég beteges, de valamiért mindig összerezzenek tőle.


A legjobb az volt, hogy pont a beköltözésem utáni napon délelőtt 10, délután 5 között ment a Kacor Feri féle mulatós, hajajj. Na, akkor mi is rázendítettünk, hatott és abbahagyták. XD Egyszer mi is csináltunk házibulit este, de nem voltunk állatok, meg semmi, erre kaptunk egy olyan anonim cetlit, hogy még egy ilyen és ránk hívja a rendőröket és még egy adag káromkodás. XD Ehhez képest lejött egy néni és mikor megmondta hogy hagyjuk abba, abba is hagytuk, mert nem akartunk balhét. De utólag mi haszna volt annak a szánalmas cetlinek? Tutira a felsők írták, kinézem belőlük.


Habár diákként elég vacak helyzet ez, 4 szomszédból 3 kisgyerekes, meg a lépcsőházban lakó családok fele. Szóval nekem kell alkalmazkodnom, de azért a gyerek folyosón való üvöltése nem hiszem, hogy alapzaj. Meg értem én, hogy csak szabadidejében ér rá az ember lakást újítani, de azért ez már kicsit túlzás, hogy pont szombat-vasárnap délután 2-kor, mikor ledőlnék, vagy valami, meg mikor pihenjen az ember. És persze csak szombaton mosnak, reggel 7-től este 7-ig. De ezért nem lehet szólni mondjuk. Én megértem, ha máskor nem érnek rá, de mi a kertes házban sem tudunk 2 mosásnál többet kiteregetni egyszerre. Ami pedig különösen jó ebben, hogy olyankor nálunk nem nagyon van melegvíz a lakásban. XD Télen ez különösen nagy gond volt, mert a szolgáltató nem melegít folyton vizet, és ha elfogy zuhanyzás közben, akkor minimum 5 percig 30 fokos a víz, utána elkezd melegedni. De ha mosott a szomszéd, akkor nem melegedett fel, ezzel a problémával meg senki se tud mit kezdeni. Sőt, 37 foknál sosem volt melegebb a víz télen, és ez a hőfok maximum 7 percig tartott, utána jött a hideg víz, amit ki kellett folyassak, ha esetleg be akartam fejezni a hajmosást. Lemértem több nap egymás után. Szánalom. Most már nincs ilyen gond, mert meleg van, nem kell keverni a gázt és melegítenek ahogy kell. De télen tuti megint ez lesz.


A főbérlőt meg nem érdekli semmi. A redőnyhúzó elszakadt barátnőm szobájában, kifizetették vele, és annyival oldották meg, hogy odaraktak egy madzagot, amivel fel sem lehet húzni egészen. A porszívó tönkrement, mert régi, azt nem fizettetik ki velünk, de nem is vesznek újat. Pedig szerződés van, bele van írva a porszívó, szóval szerintem ez alapján kötelesek lennének kicserélni. De nem tudom. Azontúl minden hónapban később jöttek a pénzért, mondván hogy nem jönnek a számlák időben. Na ne nevettessen már, lakótársam barátnője is itt lakik, ugyanaz a szolgáltató, mindig minden rendben megjött. Most meg azt mondják, hogy 1 hónappal el vagyunk maradva a bérleti díjjal, ami nem a mi hibánk, csak a számlák miatti csúszásokból jött össze ez az 1 hónap. Nekünk valami bűzlik. 11-én jön barátnőm vissza, majd akkor összenézünk mindent, nehogy átverjenek. Júliusig van szerződés amúgy, de az a baj, hogy nem tudom maradjak-e (barátnőm elmegy, de sajnos túl messze van az új lakás, ha tehetem inkább nem leszek bejárós). Mindenhol vannak gondok, és az előző albikhoz képest nincs annyi probléma itt. Közel van az egyetemhez, árban jó, csak nagy a forgalom, de a csendes hely is magasabb árat jelent. Hm. Lehet mégis be kéne vállalnom a bejárást, mint egy ismeretlen új lakóval próbálkozni.


2018. máj. 3. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
te is zajongsz vagy zajongtál ők is mi a gond, érthető lenne a problémád ha csendes életet élnél
2018. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de az csak egyszer fordult elő, és én nem tartanék házi bulit, mert nekem nem éri meg a felfordulás, drága, barátnőm szervezte az egészet, és még én takarítottam el utánuk. :D zenét is csak hébe-hóba hallgatok hangosabban (60-70 laptopon), de azt sem este meg pihenőidőben.
2018. máj. 3. 19:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi ez a marhaság a vízről?

Távhőnél kvára nem így működik, hogy "elfogy" a melegvíz.

Ha pedig gáz, akkor meg főleg semmi köze a te vizednek az övéhez.

A mosógép pedig hideg vizet vesz fel mosáshoz, nem meleget.

2018. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De valami oknál fogva még sincs. És itt nem a tudatlanságom a lényeg, hanem a tény, hogy gond van vele. És egyébként télen igenis vacakabb minőségű a gáz, mert sajnos keverni kell. Mondjuk ennek távhőnél nem kéne jelentősége legyen, de a családi házban nem lehetett nagyon forró vizet generálni télen. Az nem oké, hogy itt sem lehet!

A szomszéd meg nyilván azért bömbölteti a TV-t most is, mert nála is nyitva az ablak, a forgalom meg rémes, de nincs humorom még őt is elviselni, sajnálom.

2018. máj. 3. 20:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az együttélésnek vannak szabályai, amit mindenkinek be kell tartania. Vagyis mindenki köteles úgy élni, hogy a másikat feleslegesen, indoklás nélkül ne zavarja. Egy késő esti hangoskodáskor kihívhatod a rendőröket vagy egy hétvégi fúrás-faragáskor, de egy porszívózáskor nem. A csendháborítás annyiban változott, hogy nincs időben szabályozva, minden szabálysértésnek számít amikor valaki indokolatlanul hangoskodik vagy végez bármilyen zavaró tevékenységet.
2018. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem értem minek okoskodik itt mindenki, amikor egyáltalán nem az volt a kérdésem, hogy mit szabad és mit nem, hanem, hogy ha ennyire nem érdekel itt semmi senkit, akkor jobb lenne-e elmennem. :D És pontosan tudom, hogy vannak szabályok, és nem, még az általam említett mosás is olyan, amiért nem lehet pampogni. A szomszéd kiakadása a buli miatt jogos volt, de akkor is szánalmas egy szitkozódó cetlivel intézkedni, a passzív agresszióval csak magát írja le, de az aktuális helyzetet nem oldotta meg. Többet nem tartanánk házibulit amúgy sem, ezek után. És én inkább az értelmes emberi kommunikáció híve vagyok. Az sem érdekelt volna ha becsönget és úgy ordítja le a fejünket, azt sem ítéltem volna el annyira, mint ezt így. Nevetséges, na.
2018. máj. 4. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezekért a dolgokért simán tehetsz feljelentést a rendőrségen.

Lehet elég lenne 1-2 ilyen alkalom és már nyugodtabb lenne :)

Egyébként én inkább elköltöznék.

Az elszakadt redőnyhúzót a tulajnak kellene megcsináltatni, mivel használatból ment tönkre és nem ti vágtátok el gondolom.

A porszívót nehogy vegyetek. Vagy ha vesztek akkor vigyétek is magatokkal.


Én amúgy elköltöznék abból a házból. Alapból nehezen viselem a gyerekeket, ezért nekem egy családokkal teli ház nem lenne túl jó :D Nyugdíjasotthonban jobban érzeném magam, mert bulikat se tartok, 10kor már alszom, délelőtt végzek a házimunkával :D

2018. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Anyáék megmondták hogy vesznek lakást hitelre, aztán majd ha keresek pénzt törlesztem én és legalább lesz egy saját lakásom. Barátnőm is ezt csinálta, csak Pesten muszáj volt, mert ott 2x annyi az albi, mint itt, a kollégium meg nem a mi műfajunk. Én amúgy bagoly vagyok, a koliban ezt nem bírta a szobatársam máshogy meg nem tudtam tanulni, szóval nagyon nem érte meg a dolog. A jó átlag nem stréberségből kell, hanem mert államin kell legyek, mert a diákhitelt nem szívesen fizetném tandíjra, inkább tanulok. Úgyhogy ja, a nyugalom az fontos nekem. Eszméletlen a forgalom az elmúlt napokban, télen nem volt ilyen durva a helyzet. Meg este a sok részeg ember. XD Nekem nincs bajom a gyerekekkel, de mi is panelban voltunk kiskoromban, a folyosón nem lehetett üvöltözni. Meg azért a szüleim se viselték el a hisztit meg a rosszalkodást, apa nagyon bepipult, ha miattunk nem tudott tévézni, stb. Nem hiszem el, hogy másnak annyi türelme van, hogy rá nem szólna a gyerekre egyszer sem.
2018. máj. 4. 18:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem egészen érthető a kérdés: ha opció, hogy a szülők lakást vegyenek, minél előbb tegyék meg. Nyilván ez esetben nem fáj annyira az elbukott kaució.


Az albérleti díj minden forintja szemétbe dobott összeg, azzal mások tulajdonának fenntartását finanszírozod. Rövid távon természetesen ezt a hátrányt kompenzálja, hogy nem kell nagy összeget kiadni lakásra, nagyobb a rugalmasság, de hosszú távon azonban tuti bukó.

2018. máj. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kauciót nem tudom elbukni, szerződésünk van, júliusban lejár, addig meg biztosan maradok. :D Ezt most döntötték el amúgy a szüleim, pénzkidobás az albi, azt mondták ebből elegük van.
2018. máj. 6. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!