Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti elküldenétek az albérlőtöke...

Ti elküldenétek az albérlőtöket arra az időre, amíg a vevők megnézik a házatokat?

Figyelt kérdés
Eladó lett a házunk, amiben albérlők élnek, arra az időre amíg a vevő jelöltek megnézik, addig hol legyenek ha otthon vannak abban az időben? Akik voltak hasonló helyzetben, akár eladó vagy bérlőként kérem írják le a tapasztalataitokat.
2018. máj. 3. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Biztos nem küldeném el őket. Voltam egyszer megnézni egy albérletet unokatesómékkal, egy fiatal pár volt ott, egy kisgyerekkel, nagyon kedvesek voltak.. Szerintem nagyon gáz dolog lenne elküldeni őket..
2018. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem, sőt ellenjavallt. Amikor én elköltözőben voltam és a tulaj elkezdte árulni a lakást, én mondtam neki, hogy nyugodtan menjenek amikor akarnak, de ragaszkodott hozzá, hogy ott legyek, mert az én cuccaim vannak ott és neki nem tűnt volna fel ha valaminek lába kél. (És bár jóban voltunk és nem is stílusom, de gondolom azt sem akarta bevállani, hogy bevisz vkit a lakásba amikor nem vagyok ott, aztán kitalálom, hogy eltűnt 100rugó kp. v. ilyesmi.)
2018. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Miért kellene elküldeni őket? Az eladó házak többsége nem lakatlan, sokszor még az előző tulajdonos lakik ott. Az meg már mellékes, hogy épp ő vagy bérlők tartózkodnak a házban. Amúgy vonzóbb is egy ház, amikor élet van benne, mint kiürítve.
2018. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak albérletetről tudok nyilatkozni, volt, hogy nézni mentem, volt, hogy hozzám jöttek. Általában otthon van az aktuális lakó, nyilván nem "alkalmatlankodik" ott, de nem szokták elküldeni. Kimennek a konyhába/erkélyre/udvarra/akarhová. Plusz ahogy valaki írja, ha ott a lakó is, nincs utólag vita, hogy esetleg lába kélt valaminek.
2018. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem!!! Utána meg ha a nézelődők ellopnak valamit, akkor járkálhatsz a bíróságra.
2018. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Te ez időre amig elküldöd az albérlőt,vissza fizetnél a bérletből ??
2018. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem küldeném el, csak olyankor mennék, amikor otthon van, és alkalmas neki is, a fent említett okokból, hisz az ő cuccai vannak ott. Mi voltunk olyan lakást megnézni, ahol albérlők voltak, egyikük ott volt.
2018. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen indokkal küldenéd el abból a lakásból, ahol ő van jogszerűen birtokon belül?
2018. máj. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy az albérletkiadás az üzlet, de azért minimálisan illene emberszámba venni az albérlőket is.
2018. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtisztább ha otthon vannak a bérlők, az előttem szólók már leírták, hogy miért. De egyeztess a lakóiddal, hogy mikor mennétek, mert szerintem így illik. Sok évvel ezelőtt albérlőként teljesen váratlanul a nyakamra hozta a tulaj az új bérlőket, én nem örültem neki. (Meg persze annak sem, hogy rendszeresen feljárt a lakásba amikor nem voltam otthon, persze ez csak utólag derült ki.)
2018. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!