Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten könnyű 2 hét alatt...

Budapesten könnyű 2 hét alatt albérletet találni?

Figyelt kérdés
Van rá havi 140 ezer forintom, illetve a 2 havi lakbérnek megfelelő kaució kifizetése nem gond.
2018. jún. 22. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hol? Milyen igėnyek vannak? Suli melóhely körül fixen stb stb... Ha nincsenek extra igėnyek akkor azonnal találhatsz valahol.
2018. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Olyan igényeim vannak, hogy nézzen ki valahogy. Nem muszáj hogy frissen felújított legyen, de ne is a 70-es éveket idézze.


Ha BKV-val max 40 perc alatt elérem a munkahelyem az már jó.

Egyébként a 9., 11., 13., 14. kerületek néztem főleg, ezeken a helyeken a Jófogáson volt vagy 100 albérlet max 140-ért, kivétel nélkül nekem megfelelő állapotban, ezért remélem hogy hamar tudnék találni.

2018. jún. 22. 16:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szimpatikus vagy a tulajnak, és elsőnek érkezel megnézni a lakást foglalóval a zsebedben, persze, akár pár nap alatt találhatsz...
2018. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, az ingatlan.com-on sokfélét találhatsz.
2018. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1 havi lakbér foglalónak elég? Ami persze beleszámítódik a kaucióba költözéskor.

Ez az én városomban így szokott működni, gondolom BP sem más.

2018. jún. 22. 19:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a tulajtól függ. Majd megkérdezed tőle, akár telefonon előtte. Papírt mindenképp kérj a foglaló átadásról, szerepeljen rajta a tulaj szig. száma, aláírása, és a dátum mikor megkötitek a szerződést.
2018. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

5: Én közjegyző előtt kötött szerződéssel adom ki.

Nem szabályos pénzt csak úgy átadni szerződés nélkül és ügyvéd, közjegyző nélkül.

Szóval nekem nem kell hozd a megnézésre a pénzt, de majd az adott hirdető megmondja, hogy ő hogy adja ki.

2018. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne szabályos átvételi elismervény ellenében átvenni foglalót, vagy akár bérleti díjat????


Azért mert nem te ügyvéd/közjegyző előtt kötsz szerződést, az NEM SZABÁLYTALAN, ha valaki két tanús szerződést ír "csak", illetve átvételi elismervény ellenében veszi át a foglalót, amin szerepel - mint már írtam - a személyi igazolvány szám, aláírás, dátum!


Ha szerinted még is az, kérem a vonatkozó linket a törvényről!


Köszönöm!

2018. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
8: Azért fizetem a szakembereimet (pl. közjegyző), hogy ők tudják a jogszabályokat. De ha te magad intézed, akkor neked kell tisztában lenni vele. Szóval melyik az a jogszabály, ami alapján legálisan bérbe adod ügyvédi vagy közjegyzői ellenjegyzés nélkül?
2018. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9

Pont annyira legális közjegyző vagy ügyvéd nélkül bérbe adni ingatlant, mint autót eladni, azaz teljes mértékben. Jelen esetben a legalitás feltétele a teljes bizonyító erejű magánokirat ÉS az adózás a NAV felé.

2018. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!