Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az örök kérdés: 25 nm-es...

Az örök kérdés: 25 nm-es albérletnél szerintetek 17.590 Ft/hó közösköltség nem sok?

Figyelt kérdés

Amíg itt lakom már úgyis kifizetem, ennél olcsóbb helyet nem találtam, csak soknak tűnik. A tulajt még nem zaklattam, hogy adjon valami kimutatást vagy nem kérdeztem a véleményét se róla.

4 szint van, szintenként kb 10 lakás, mind ugyanekkora. Van egy kert egy medence is.

Beszéltem más tulajjal is a társasházban és ő kisebb közös költségről beszélt (már nem emlékszem pontosan mennyit mondott de kevesebbet, elég szar a memóriám).

Van wifi a közös költségben de ez túl drága nem lehet mert rettenetes.


2018. szept. 30. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Budán lakom, 67 nm-es lakásban Most folyik a panelprogram (beburkolás 16 cm vastag szigetelő anyaggal). Eddig havi 7,5 ezret, most (10 évre kölcsönt vettem fel a többletkiadások miatt) fizetek havi 18,5 ezret.

Nálunk nincs az a luxus, ami nálatok. A házunknak van elég tartaléka az esetleges váratlan kiadásokra. Bizonyára van számvevő, vagy ellenőrző bizottság. Közgyűlési beszámoló esetére kérjétek meg a főnököt, hogy részletezze, milyen tételekből tevődik össze a közös költség.

2018. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a helyzet hogy én csak 9 hónapig leszek itt, nem tudom hogy mikor lenne egyáltalán gyűlés, vagy hogy a főbérlőm egyáltalán jár ilyesmikre, elvégre elég messzire (90 km) lakik.
2018. szept. 30. 15:57
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy a felújítási alapot is fizetteti veled, ami durván inkorrekt. De ha úszómedence van gondozott kerttel, az meg simán elvisz ennyit. Wifivel pláne összeszalad. Portaszolgálat nincs véletlen?
2018. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Ha a havi teljes vízfogyasztás benne van,tehát víz átalányod van akkor nem sok. Ha külön van a vízfogyasztásod, akkor nagyon magas..


Illetve szerintem a közös ktg-ből maximum a szemétdíj lehetne neked. A többit a tulajnak kellene fizetnie, ha küólön van a vízfogyasztásod.

2018. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Portaszolgálat nincsen, lift van elvileg de mondjuk pont alul vagyok :D
2018. szept. 30. 16:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Külön fizetek mindent!
2018. szept. 30. 16:52
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
6 Akkor rengeteg.
2018. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez így akkor kva sok.Ha semmi más nincs,nem tartozik még hozzá,akkor szerintem valamit még veled fizetted a főbérlő,ami az ő költsége lenne.Kérdezz rá a közös képviselőnél a közös költségről.
2018. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es,

azért a közös költség a kérdező esetében nem csak a szemétdíjból áll! Ott van még pl. a közös villany, lifthasználat (hiába lakik ő a földszinten, attól még feljárhat akár a 10. emeletre is szórakozni. Ezt minden lakó közösen fizeti, mert lehetetlen igazságosan elkülöníteni). Ott van még az adminisztráció bére, az épület biztosítása stb., attól függ ezekből mit kér tőle tulajdonos (vagy főbérlő).

2018. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már utaltam rá, de közös költséggel együtt nézve sincs olcsóbb hely a városban kb., tehát nem ez a bajom, csak az hogy a bérlés ára rezsi nélkül 40%-ban a közös költségből tevődik ki, ami nekem furcsa. Különben új vagyok még ebben.
2018. szept. 30. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!