Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben élők! Van még itt...

Albérletben élők! Van még itt olyan, akit nagyon zavarnak a régi, üveges ajtók?

Figyelt kérdés

Sosem tudok addig elaludni, amíg a többiek nem alszanak. Borzasztóan zavar, hogy beszűrődik a fény. A másik meg, hogy eddig mindenhol, ahol laktam, nyikorogtak is az ajtók, ahogy kell. Rémes. Otthon nem érdekel, mikor alszik el a család, hiszen ha lefekszem, nálam sötét van, és nem hangoskodik senki semmivel.


Olyan lakásban szobát bérelni, ahol minden fel van újítva, meg luxuskategória.


Az a baj, hogy még ha le is takarom valamivel, akkor sem fedi teljesen. Meg a nyikorgás az, ami még rosszabb.


Jelenleg konkrétan a lakótarsam szobájának ajtaja, és az én szobám mellett a fürdő ajtaja is nagyon hangosan nyikorog.XD


Habár nem tudom minek eszem magam azon, hogy éjfél előtt aludjak, a szomszéd ugyanis vagy éjfélkor is mos még, vagy épp a TV bömböl nála, vagy eladják a lakást a hangos szeretkezésükkel.XD


Mindenesetre, nekem mindenhogy diszkomfortosak ezek az ajtók, meg még csúnyák is



2018. okt. 10. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ügyesebben kell befedni, és a nyikorgás miatt meg kell olajozni, mint minden mást, ami nyikorog.

Mért nem kérded meg a szüleidet, hogyan kell egy lakást üzemeltetni, karban tartani, berendezni, stb?

2018. okt. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Folyt.: az is szokás, hogy a szülők segítenek belakni egy lakást a gyerekeiknek, főleg ha az életében az első lakása, és együtt megoldják az efféle komforthibákat. Én nem értem, miért nem tudtok rájönni ilyen triviális dolgokra legalább a lakótársaiddal, nem egy ördöngős dolog.
2018. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

" meg még csúnyák is"

Ehhez meg azt tudom mondani, hogy mért ezt a lakást választottad akkor, bmmeg.:)

2018. okt. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én később fekszem le, mint mások, így nem zavar, de vegyél szemmaszkot, az nagyon jó erre.
2018. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 veterán vas ***** válasza:
85%

ÚRISTEN!!!Nyikorog az ajtó. :(

Fogsz egy fogpiszkálót/gyufaszálat és valami kencét bejuttatok az ajtózsanér alá.

(sertészsír, vaj, kacsazsír, amit a hűtőben találsz)

Átszűrődik a fény az üvegen. Háááát bizony, az üveg már csak ilyen.

Viszont fillérekért lehet kapni öntapadós tapétát. Ha nem eléggé takar, akkor teszel az üveg másik oldalára is. Ráadásul a neked tetsző színt választhatod.


Ha valaki abban a korban van, hogy már albérletbe költözött (értsd, már nem gyerek) akkor nem normális dolog, hogy ilyen semmitmondó problémákon nyűgösködjön. Ideje lenne felnőni.........

2018. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Lehet venni vízzel feltapasztós üvegfóliát is. Egész sötéteket akár. Nem nagy durranás.

A nyikorgásra is megmondták a tökéletes megoldást. WD40 mindenre megoldás. :)


Egyébként én három évig laktam egy albérletben, amiben üveges ajtók voltak és egyáltalán nem zavart, pedig a lakótársam elég kaotikusan közlekedett. Hol hajnalban ment, hol éjszaka jött, stb. és az én ajtóm a bejáratival szemben volt.

A szemfedő is jó megoldás, én koliban mindig azzal aludtam. A hagyományos toll kispárna pedig kiváló hangtompító. Oldalt alvás, egyik fül a párnán, a másikra meg rá a kispárna és jóccakát. Eleinte fura volt, de ma már csak így tudok aludni, pedig rég nem idegennel lakom egy albérletben. :D

2018. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Mintha a volt lakotársamat olvasnám. A csávó folyton panaszkodott az ajtó miatt. Hivogatta a tulajt, h cserélje ki, persze az nagyba leszarta. Az nem idegesítette, hogy nem volt gáztűzhely honapokig, de hogy üvegajtó van, az igen. Meg nyikorog... Ott állt az ajtóban ki be nyitotta meg csukogatta és idegeskedett, hogy miért nyikorog. Valahogy téged is így tudlak elképzelni már bocs.

Akkor fogtam magam, kimentem a konyhába étolajért és vagy fél litert raöntöttem az ajtóra, h nesze bzmeg most nem nyikorog.

Akkor az volt a baja, hogy nem csukodott rendesen, mindig kinyitódott, miután becsukta. Akkor elkezdte csapkodni minden este az ajtót ha jött ment, úgy verte be maga után, na akkor nem lehetett aludni. Párezer Ft egy új zár amúgy.

Aztán már akkor is kinyilt, beragadt a kilincs nyelve. Aztán olyan dührohamot kapott, hogy ki rúgta az üveget az ajtón XD aztán kartonpapirral fedte be. Igényesén nézett ki.... Mennyit panaszkodott arra is Istenem... Ez már volt amúgy kb 6-7 éve.

Karácsonyra kapott egy új ajtót tőlünk aztán pár hónapra rá amikor ki kellett költözni az új alberletébe megint üvegajtó volt 😂😂😂

2018. okt. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Az ajtó zsanérokhoz oda kell csöpögtetni egy kis olajat. Akár étolaj is jó, vagy egy kevés margarin. Probléma megoldva.


Üvegre közönséges alufóliát tudsz rárakni. Ragasztani sem kell. Elég, ha az üveget bevizezed egy kicsit, arra már rátapad az alufólia. Hőmérséklettől, páratartalomtól függően több hónapig is eláll. Az alufólia meg minden fényt eltakar. Ez a probléma is megoldva.


Kérdés?

2018. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem az első albérletem ez, engem csak az bosszant inkább, hogy a lakótársamat sosem èrdekli, hogy milyen gáz az a nyikorgó ajtaja, most én olajozzam meg helyette?


Ebben az árkategóriában felújított, vagy legalábbis nem üvegajtós albit meg nem láttam. Ez van.

2018. okt. 30. 14:07
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
1 csepp étolaj 2-3 Ft. Milyen árkategóriáról beszélsz?
2018. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!