Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet adnék ki, hogyan?

Albérletet adnék ki, hogyan?

Figyelt kérdés

40ezer ft-ot kérek el a bérlőtől, a rezsi költséget (számlákat) pedig ő fizeti be. A bérlőm kap albérlet támogatást, tehát kell adnom majd neki számlát.


Mi az első lépés? Be kell mennem a NAV-hoz adószámot kérni? Kell valami nyomtatványt kitölteni?

Ha 40ezer ft-ot kapok, abból mennyit kell befizetnem, mikor és hova? Adóbevalláskor ezt, hogyan kell bemutatnom?



2018. nov. 20. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól tudom, akkor 15%-ot kell fizessél a NAV-nak, de vannak olyan hírek, hogy jövőre eltörlik, ebből nem tudom mennyi az igaz.

Mindenképpen be kell menj a NAV-hoz, ott ezekre a kérdéseidre mind választ kapsz. Nyomtatvánnyal is ellátnak.

2018. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól tévedek, akkor 100ezer Ft/év alatt nem kell adót fizetned.

KIZÁRÓLAG közjegyzőn keresztül add ki, ha nem akarsz bajt a későbbiekben -az esetleg nem fizető- bérlőddel!!!

2018. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Adó 15%, van adóelőleg. Adószámosként nem tudom mi a menete, de ha már úgyis a NAVnál jársz mondják el.

Vagy 10% költségátalányt választasz, vagy tételesen költségelsz, akkor lehet érvényesíteni értékcsökkenést.

A rezsi és adó viszonyát most változtatták, a józan ész irányába!, annak is után tudsz nézni.

Bérlőd kérdezze meg, hogy mindenképpen számla kell-e, vagy elég amit magánszemély tud adni.

2018. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
67%

Elsőnek bemész a NAV-hoz. Ott kapsz 7-es adószámot. Azzal tudsz venni számlatömböt és azzal meg tudsz számlát kiállítani.

A számlákat NE a bérlő fizesse, ha nem neki szólnak. Mert ha nem fizeti, akkor 1-2 év múlva te fogod nagyon megszívni, nem ő.

Az adót nem tudom, nekem a könyvelőm intézi, de csak emiatt nem kell könyvelő, nekem amúgy is van a cégem miatt.

2018. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!