Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szüleim nem szertnék, hogy...

Szüleim nem szertnék, hogy elköltözzek albérletbe a tanulmányaim alatt, hanem úgy gondolják, inkább ingázzak. Mivel tudnám meggyőzni őket, hogy támogassanak a költözésben?

Figyelt kérdés
Szóval jövőre továbbtanulok, és az egyetem 50 kmre van a lakhelyemtől. A közlekedés szerintem nem a legjobb, kétóránként járnak vonatok, buszok változóan, de pl az utolsó 4 körül indul haza, és később már nincs is. Másrészt szeretném kiélvezni az egyetemi létet, bulikat, amikből nem a legkényelmesebb hajnalban vonattal egy óra alatt hazaérni. Szüleim szerint nem vagyok elég érett ahhoz hogy önállósodjak, de más közeli ismerőseim nem így vélik. Nagyon bánt, hogy anyagilag bőven tudnának támogatni is, ahogy a testvéremmel is tették, ennek ellenére nem akarnak. Hozzáteszem, hogy jól ismerem a várost, ahova továbbtanulni készülök, és ezzel a szüleim is tisztában vannak. A hosszútávú jövőmet is egyedül ott tudom elképzelni. Sok ismerősöm van arrafelé, sőt, rokonaim is, akik ha bármi van, tudnának nekem segíteni. Szerintetek mit tudnék még felhozni, hogy meggyőzzem őket abban, hogy költözhessek?
2018. dec. 31. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Kollégiumot kellene igényeljél.
2018. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Keress munkát, vegyél fel diákhitelt, ha vagy olyan felnőtt, hogy egyedül èlj es bulizz, akkor oldd is meg magadnak... Ennyi
2018. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Dolgozz mellette és fizesd az albérleted.

...minden szülő álma, hogy a nyugdíjra félretett pénzét a gyerek "egyetem" címszó alatt felélje, elbulizza.

2018. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
A jövőre még messze van. Várd meg, hogy felvesznek-e egyáltalán. Érettségi után elkezdheted őket újból puhítani. Kérd, hogy had mehess kollégiumba, ahol barátnőkkel egymásra vigyázhattok.
2018. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Azt lehet tudni, hogy mit értenek konkrétan azon, hogy "nem vagy elég érett"? Az is lehet, hogy talán ők nem akarnak "egyedül" maradni. A testvéreddel másban is kivételeztek esetleg?
2018. dec. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
ahogy az 5# írja, marad még testvéred otthon? Ha nem, akkor nehéz ügy. A kollégiumot emlegesd, az albérlet már olyan, mintha soha nem mennél haza. Aztán ha a koli nem jön össze, nem megfelelő, akkor elég az albérlet. Vagy sajnos vállalnod kell a vitát, hogy felnőttél, önálló szeretnél lenni. De ha ők nem tartanak elég érettnek, akkor hogy a búbánatba leszel önálló, ha nem kezded el? Kérdezd meg ezt így, erre mit felelnek? De előbb legyen a koli.
2019. jan. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kollégiumba nem szeretnék menni, mert egyrészt nem akarok olyan rossz körülmények közt élni, másrészt nem nekem való egy vadidegennel való összeköltözés. Több mostani osztálytársam és évfolyamtársam van, aki szívesen lenne a lakótársam. Anyagilag egyáltalán nem terhelném ezzel a szüleimet, nem erről van szó. Kitűnő tanuló vagyok, szóval szerintem valószínű, hogy fel fognak venni. Testvérem már nem él otthon, elköltözött.
2019. jan. 1. 22:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 körül elmegy az utolsó járat, akkor az ingázás egyetemnél szóba sem jöhet. 4-kor, 5-kor még símán kezdődhet óra. Az egyetem nem középiskola, ahol 8-tól 3-ig van okítás és vége. Lehet olyan órarended, hogy 5-től van órád, viszont napközben meg van lyukas órád. És esetleg napközbeni tanulásra/könyvtárazasra is kell szánj időt. Mindenképp ott kell lakjál.Az ingázás csak akkor lenne megoldható, ha van olyan járat, amivel reggel 8-ra már beérsz az egyetemre, és este 8 után indul vissza. Nem fogsz mindennap ugyanabban az időpontban végezni. De kicsi az esélye, hogy te egy 4 órási járaton rajta légy, ha minden órán részt veszel.
2019. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

7: Mostani osztálytársaddal és évfolyamtársaddal is mehetsz együtt kollégiumba. Ha úgysem egyedül laknál a lakásban, hanem velük, akkor ez nem tényező, ugyanúgy te választod meg a lakótársakat a kollégiumban is.

Csak tizedébe kerül.

2019. jan. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Miért hiszed, hogy a kollégiumban "rossz" körülmények lennének?...

Életem legjobb 5 éve volt kopeszben lenni miközben a Pécsi tudományegyetemre jártam, voltak időszakok, mikor éjel nappal buliztunk...

2019. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!