Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha eladó az albérlet amiben...

Ha eladó az albérlet amiben lakunk, de nem szeretném ha a cuccaimat fotóznák?

Figyelt kérdés

Van jogom ezt megakadályozni?

Mármint pl. ingatlanost nem engedem be.


2019. jan. 9. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs. A jelenlétedben mutatja meg a lakást. A személyes tárgyaudat,ruhaneműt,amit nem akarsz,h más meglásson,pakolj el. Nem egyedi eset ez. Vagy vedd meg Te a lakást.
2019. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pl semmimet nem szeretném, ha keringene a neten.
2019. jan. 9. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Be se kell engedned
2019. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet általánosságban megválaszolni, a kérdés, hogy mi szerepel a szerződésben. Ilyen esetben érdemes bérleti díj csökkentést kérni, mivel rendelkezésre kell állnod, hogy beengedd a nézelődőket, stb - nem tudod használni az ingatlant teljeskörűen.


Ha úgyis el akarják adni, akkor a legegyszerűbb közös megegyezéssel befejezni a bérleti jogviszonyt és továbbállni.

2019. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Definiálnád a "cuccaim" kifejezést?

Én elsőre ilyesmikre gondoltam: ruhák, laptop, tv, vagyis apróbb dolgok. Cuccaidba beleérted a bútorzatot is?

2019. jan. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Inkább keresnék másik albit, mivel valószínű az új tulaj be akar költözni. Ezt a "ne keringjenek a neten a cuccaim" dolgot az eladás felesleges akadályoztatásnak érzem.
2019. jan. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Mi lakást kerestünk,volt amiben albérlő lakott. Végül nem néztünk meg egy ilyet sem,azért mert nem szerettünk volna a vétellel a kiköltözést várni. De nem egyedi ez a történet,és megteheti a tulajdonos. Előre tájékoztatja az eladási szándékról az albérlőt,a lakás bemutatását pedig egyezteti Vele. A vevőnek pedig kalkulálni kell a köztük lévő felmondási időre.
2019. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy megegyezünk mikor költözök ki, addig pedig se átjáróház nem lesz, se a bármilyen fotózás.

Amint elköltöztem a megbeszélt időpontban, nyilván azt csinál amit akar.

2019. jan. 10. 18:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jogod van! Téged mint bérlőt ugyanis birtokvédelmi jog illet meg.

"A bérlő jogosult az ingatlan zavartalan használatára, és a bérbeadó bejelentés nélkül nem léphet be az ingatlan területére. Továbbá nem cserélheti ki a zárakat figyelmeztetés, új kulcsok átadása nélkül, nem kapcsoltathatja ki a közüzemi szolgáltatásokat, nem bonthatja fel a bérlő postáját."

Vagyis az engedélyed nélkül ingatlanos bemhogy nem fotózhat, de a lábát se teheti be a bérleménybe.

2019. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bejelentés nélkül nem léphet be. És ha bejelenti?
2019. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!