Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen jogi lépéseket tehetek...

Milyen jogi lépéseket tehetek meg ha zaklat a főbérlőm, és meg cuccaimat sem engedi, hogy el hozzam, csak egy bizonyos összeg fejében. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Történetem tavaly december elején kezdődőtt. Az Akkori albérletemből elszerettem volna költözni. Egy ismerősőm felajánlotta, hogy költözzek hozzá, van egy kiadó szobája. Mivel régóta ismerem én is és a családom is, gondoltam nem lehet belőlle baj, bár az frusztrált egy kicsit, hogy ő férfi én meg nő és mégis csak egy háztartásban fogunk élni. Kértem, hogy írjunk bérleti szerződést, de ez nem történt meg. Egy ideig rendben ment minden, viszont amikor eljött az ideje,hogy ki fizessem az első havi bérleti díjjat (ami 25000 forint lett volna), elötte való este a másik szobából küldött egy üzenetet, hogy aludjak vele, természetesen nem mentem bele. Másnap reggel küldött egy újjabat, hogy ha a héten nem fizetek mehetek amerre szeretnék plusz most már 33000 ezret fizessek. Természetesen még aznap este oda adtam, bár legszivesebben felrúgtam volna, de nem tehettem mert nem volt hova mennem és ezt ő is tudta. Aztán napról-napra jöttek az újjab gondok... Minden másnap berúgtak a haverjaival, egyre sűrűbben írt,hogy menjek át hozzá áludni, vagy maszírozzam meg, ha elmentem esténkent tusolni akkor oda ment az ablakomhoz leskelődni miután be mentem a szobámba felöltözni( erről egyebként fényképes bizonyítékom is van). Esténként egy online játékkal jásztott és ha el rontott valamit úgy űvőltött, hogy még a falak is remegtek. Közben nekem lett egy barátom, látta ő is, hogy ez így nem mehet tovább, el hozott magához. Szóltam a főbérlőnek, hogy ki szeretnék költözni, a fenmaradó két hetet kifizem és el hozozm a cuccaimat. Erre az volt a válasz, hogy ő felszámolt valamilyen kamatot és ha viszek meki 80.000 forintott két napon belül csak akkor vihetem el a cuccaimat. Ezekről írásos bizonyítékaim vannak! Sőt még Édesanyamat is felkereste, hogy mivel rokonom elővásárlási jogai vannak az én holmijaimhoz.

Járt már valaki így? Vagy mit lehet tenni ilyen esetben?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. márc. 1. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Az ügyvéded mit mondott?
2019. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem még ügyvéddel, elöször ide akartam írni,hátha járt már valaki így és tud tanácsot adni,hogy kihez fordulhatok
2019. márc. 1. 11:24
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az ki maradt a sztoriból, hogy azzal fenyeget,hogy el adja a holmijaimat
2019. márc. 1. 11:30
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Soha ne menj bele szerződés nélküli albérlésbe, ha nem akarsz łgy járni megint! Az első gyanús jelre költöztem volna, te meg vártál, hogy még jobban környékezzen???
2019. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a rendőrséget. Kérjél kíséretet a holmijaid elhozatalához. Persze, vázold az előzményeket.
2019. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4. válaszoló! Ha végig olvasod a történetet figyelmesen, le írtam, hogy NEM TUDTAM HOVA EL MENNI! Tanácsot kértem nem oktatást!
2019. márc. 1. 12:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A, Feljelented, ha tudod bizonyitani hogy a nala levo cuccaid valoban a tied.

B, Mivel szerzodes nincs, de gondolom kulcsod van, megkered a baratod hogy kiserjen el mig osszepakolsz.

2019. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg a főbérlő és nem téves szóhasználat, akkor a bérbeadónál (tulajdonosnál) bepanaszolhatod, aki minden bizonnyal felmond neki.
2019. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

4.# vagyok ismét. Nagyon figyelmesen elolvastam előszörre is a történetedet, azért javasoltam azt, hogy ilyen szerződés nélküli albérletbe ne menjél bele. Nem kioktatni akartalak, csak tanácsot adni, sajnálom, hogy kioktatásként fogtad fel! A helyedben azonnal elmentem volna az anyámhoz, inkább a vonaton töltöm az éjszakát, mint egy főbérlővel. Anyud azért kiosztotta?

A "nem volt hova menni" válaszod nagyon sántít, napokig, hetekig elviseled, hogy vegzáljanak, leskelődjenek, te mégsem a fürdőben öltözködsz, hanem fényképes bizonyítékokat gyártasz a leskelődőről.

Most lett egy barátod, alig ismered, de hozzáköltözöl! Honnan tudod, hogy nem akar-e ő is kihasználni?

2019. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Semmit nem tehet a cuccaiddal. Az elővásárlási jognak köze sincs ehhez, az csak ingatlan adásvétele esetén áll fenn, ha az adott ingatlan tulajdonostársai vagytok és te el akarod adni másnak a tulajdoni hányadod, akkor köteles vagy a komoly vételi ajánlatot közölni a jog jogosultjával. Az ingóságaidat akkor tarthatná vissza, ha lenne szerződés és írásbeli felszólítás ellenében sem fizetnél bérleti díjat, akkor törvényes zálogjog illeti meg. A dolgaidat nem adhatja el.
2019. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!