Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan válogassam, leltározzam...

Hogyan válogassam, leltározzam a cuccaimat? Zavaró, hogy ennyi mindenem van és folyton költözöm.

Figyelt kérdés

Rossz, goromba, ostoba rokonság miatt sajnos albérletből albérletbe vagyok kénytelen költözni, saját tulajdonom, ingatlanom nincs. Nekem is vannak kényelmi cuccaim, 1-2 háztartási kisgépem, de nem merem a rokonoknál hagyni. Előfordult, hogy tartozás miatt a rokonom "elajándékozta" bár elmondása szerint csak kidobta a nála hagyott holmimat. Azóta pedig albérletben élek.

Több kerékpárom is van, szerszámaim, rengeteg ruhám, textilem. 5-6 bőröndbe férne el + a kerékpárok. Autóm nincs. Megbízható barátaim vannak, de náluk se nagyon helyezhetem el a cuccaimat, nincs is értelme, hiszen ezeket a holmikat használom. Az életem most folyamatos stressz. Albérletből albérletbe vándorolok mint valami vándorcirkusz.


Mit kezdjek a rengeteg holmival? Értékesek. De manapság eladni nehéz bármit is. Megválni tőlük meg nem akarok. Megalázó ez a helyzet. Úgy érzem minden egyes költözéssel, minél tovább húzódik ez az egész, csak veszítek. Az albérlet szívja a véremet, a cuccaimból meg itt-ott mindig elveszik valami vagy aggódhatok az épségükért.


2019. márc. 11. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bérelj egy garázst, ha van rá pénzed, tárold ott. Mondjuk a folytonos költözést nem értem.. Miért nem költözöl másik városba, megyébe hosszútávra?
2019. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Selejtezni kellene. Minek pl. több kerékpár? Gondolom ruhák között is van egy pár, amit már évek óta nem használsz, selejtezd ki őket. Add el, vagy add oda azoknak, akik rászorulnak.


Egyébként nem értem, ha rendesen fizeted a lakbért, miért kell folyton másikba vándorolnod.

2019. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, bérelj egy tárolót, és akkor kevesebb cuccal kell költöznöd. Attól függ, hol laksz, mi közel 1 év alatt tudtunk megfelelőt találni, mert alig-alig vannak tárolók a belvárosban, amit kiadnak.
2019. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amire nincs szükséged, attól szabadulj meg. Tárolásra meg vannak jó opciók.


Nekem az alábbiak vannak:

Kallax 5x5 polcrendszer

[link]

Dröna doboz:

[link]

Tjena doboz:

[link]

Breim Gardrób + Skubb tároló rekesz:

[link]

[link]


Ezek mind jók tárolásra, jól is néznek ki és szükség esetén szétszedhetők, könnyen költöztethetők. Azért is jók, mert csak kiveszem, bedobom kocsiba, másik albérletben meg beteszem a helyére, nem veszik el semmi.Takarítani is könnyű őket. Plusz a gardróbban állva beférnek akasztós ruhák, elfér benne egy kisebb ruhaszárító, egyebek.


De vannak hasonló tárolási megoldások, akár Bauhaus, Obi is szóba jöhet. Vagy sima cipős dobozokba is sok minden elfér.

2019. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uh, köszönöm, szuper!
2019. márc. 11. 18:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!