Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 5 méteres építménymagasságba...

5 méteres építménymagasságba belefér egy szintes csádi ház?

Figyelt kérdés
Sámsonkertben nézegettünk telkeket. Az előírt maximum építménymagasság 5m (az utcai homlokzatmagasság nem lehet több az építménymagasság megengedett mértékénél). Viszont mediterrán stílusú szintes házat szeretnénk. Van rá lehetőség?

2019. júl. 24. 13:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat lemaradt, hogy kétszintesre gondoltunk.
2019. júl. 24. 13:04
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Az 5 méteres építménymagasságba simán belefér 2 emelet, sőt még a ház közepén a 3. emelet is megoldható.

Az építménymagasságot súlyozva számítják,és helyi előírásoktól függően az épület homlokzatát 1/3 arányban ki is lehet emelni, ennek érdemes utánakérdezni.

2019. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

2,2 méter a minimum belmagasság OTÉK 85. §, ehhez hozzájön a dupla koszorú (szintenként egy-egy) akkor neccesen de ki lehet sajtolni hogy 5 méter alatt legyen az építmény magasság.

Az más kérdés, hogy ilyen nyomasztóan alacsony belmagasság mellett lehet e normálisan élni.

Nem véletlenül szokták a 2,7-3 méterre venni a belmagasságot, nem árt ha marad levegő is a házban egy téli szellőztetés mentes napon.

2019. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Abszolút kizárt, ugyanis rendszeres tartózkodási helyiségek esetében szintenként 2.5 méter az előírt minimális belmagasság, és akkor itt kifújt a dolog, akkor még az alap földfelszín feletti része, a szintelválasztó, és a tető nincsenek sehol, szóval ha ténylegesen 5 méter az épület teljes magassága (földfelszíntől a tető csúcsáig), akkor 2 szint arra lehetetlen!
2019. júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
A 2.2 méter belmagasság az nem rendszeres tartózkodási helyiségekre vonatkozik, csak átmenetire, például gardróbszoba vagy nappali feletti galéria!
2019. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Elmész Sámsonkertbe és körülnézel.

Ha csak egyszintes házak vannak, akkor nem építhetsz 2 szintest.

viszont ha látsz az újabbak között 2 szintest, akkor megkérdezed őket, hogy hogy csinálták.

2019. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Me néztem a sámsonkerti házakat, rengeteg van többszintes.

Talán a helyi önkormányzat építési osztályán kellene érdeklődnöd, mert valamit félreértesz, vagy változott a rendelet.

Erre a Gyakori nem kompetens.

[link]

2019. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

#5 igazad van, én olvastam félre a 2,2 métert. Még csodálkoztam is amúgy mert többre emlékeztem.


Egyébként attól hogy vannak a településen régebbi 2 emeletes házak, még nem azt jelenti hogy most már építhetsz olyat.

Nem rég dolgoztam egy Fejér megyei városban ahol pl az új házak tetőjének a hajlásszöge is meg van határozva. Kb. 6-7 éve csak 35 fokos tetőket lehet már csak csinálni. Ettől függetlenül van egy csomó régi meredek 45 fokos, vagy laposabb mediterrán tető is a településen.

Viszont valami városképre hivatkozva már csak 35 fokos tetőt lehet az új ingatlanra csináltatni.

2019. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Srácok, nagyon elkevertètek az èpítmènymagasságot a belmagassággal. Az èpítmènymagasság egy bonyolult számítás. Pèldául, ha van egy kiálló garázsod, egyszintes, fölötte emelet. A garázsról vetített 45 fokos sík alatti rèsz nem számít az èpítmènymagasságba. Tehát ezt kb úgy kell elkèpzelni, mintha a garázsnak 45 fokos tetőszerkezete lenne, amit az kitakar, az nem számít, hiába van a garázson lapostető vagy alacsonyabb hajlású tető.

Mediterrán házaknál általában a felső szint visszahúzott, a földszint körülöleli kiugrásokkal (ezèrt vannak elszúrt tetőre csúszó használhatatlan ablakok sok helyen. Simán kèszíthető kètszintes ház 2x2.70 belmagassággal, úgy, hogy belefèr a 3.50 m èpítmènymagasságba. Az 5 mèter laza.


Lepontoztátok az egyetlen jó választ (69% kollèga).


Üdv, egy èpítèsz.

2019. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Végre van aki hozzáértő és szintén tervezett már házat...."2" vagyok és szintén kolléga, csak 10 éve más irányba sodort az élet.

Ami a belmagasságot illeti. A 4,5m a fal külső síkján mérik és ahol átdöfi a tető felső felületét az az építménymagasság(nem az eresz). Ha a koszorú teteje mondjuk 4,7m kerül, akkor 38cm falazat esetén 3m födémmagassággal számolva a fal mellett belül 2,1m lesz a belmagasság(1,8m felett számít hasznosnak), és a következő födémet 70cm letöréssel érdemes készíteni. ÉS ha a megengedett tetőszög 45fok, akkor az un "galambdúcot" még simán fel lehet húzni középre az alapterület 1/6 vagy 1/9 részére. Ha engednek kiemelést a homlokzaton,akkor nagyobb lehet a középső rész.

2019. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!