Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért építettek ilyen hülye...

Miért építettek ilyen hülye házakat?

Figyelt kérdés

Hogy pl. a fürdőszoba a konyhából nyílik, és nem tudok nyugodtan elmenni szarni, mert mindig valaki kotorászik a konyhában és idegesít, hogy behallatszik, illetve kifelé is hallatszik, amit én csinálok...

Vagy hogy egymásból nyílnak a szobák, és át kell mászni egymáson, privát szféra 0. Fürdőszoba a szobádból nyílik, hallgathatsz végig mindenkit, amikor szarik.

Miért nem lehet azt a rohadt fürdőszobát egy folyosó végére tenni??


2019. júl. 28. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Majd ha te építed a saját házadat, akkor úgy rendezed el, ahogy neked tetszik!
2019. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a régi házakra jellemzőek, talán még nem érdekelte őket annyira, hol a wc, vagy a fürdőszoba, örültek, hogy van.

Mi is laktunk ilyen kádár-kockában, a konyhából nyílt a fürdő, amiben benne volt a wc, majd a fürdőből a háló. Szóval a fürdő átjáróház volt, utáltuk.

2019. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A fürdőszoba sokszor azért van így, mert mikor a ház épült, nem is volt egyáltalán fürdőszoba, hanem utólag lett a konyhából leválasztva. Még jobb, pl párom szüleinél nem is volt hely erre, ahogy belépsz az ajtón már a konyhában vagy, aminek a végében van a zuhanyzó. Konkrétan a zuhanyzó a konyhában van, az egyik oldalon a gáztűzhely, vele szemben meg a zuhanyfülke, gondolhatod... A kézmosó/fogmosó csap a bejárati ajtó mögött van. A Wc meg közös a szomszédjukkal, a lépcsőházban van, ahol járnak kelnek a lakók. Szuper lehetett így felnőni. Persze egymásból nyíló szobák. Nem törődtek régen ilyenekkel, egymás hegyén-hátán éltek, folyosóra helyet elfecsérelni??? Na azt már nem.
2019. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Ma szinte már luxus teljesen új házat építeni a saját igények alapján. Marad a toldozás-foltozás, aztán úgy adja ki, ahogy. Ilyenkor nem az az elsődleges, hogy hova nyíljon, hanem az, hogy egyáltalán legyen, működjön. Félbevágott kamra, egykori nyári konyha, lerekesztett folyosó, ahova épp befér.

Nálam is a konyhából nyílik a fürdő, abből meg külön a WC. Felújított parasztház, a régi kamra helyiség most a fürdő úgy, hogy a padlásfeljáró ajtaja helyén van a bejárat. Máshogy is megoldhattam volna 3x ennyi pénzért, de elég volt ezt is kifizetni :)

2019. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
85%
Csak a konyhába és a fürdőbe kell víz. Így nyilván egyszerű volt egymás mellé építeni és megtoldani a vízvezetéket.
2019. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Ma már nem fogsz tudni ilyet építeni engedéllyel. Ez mind régi ház, amihez utólag lett odaépítve. Ritka gusztustalan a konyhába nyílo fürdő
2019. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Következő kérdés legyen ez: miért kőbaltával és pattintott kő hegyű dárdával vadászott az ősember, miért nem gépkarabéllyal irtotta a mamutokat?

.

Amikor az említett házak épültek, évente 30-40 ezer új lakás épült. A mennyiség volt a fontos - no és az egyszerű építési lehetőség. Ez utóbbihoz tartozik, hogy minél egyszerűbben lehessen legyártani a házgyári elemeket.

.

Kritizálni könnyű, de vedd figyelembe, mennyire örültek az ilyen, olcsó lakbérű 'tanácsi' lakásoknak a meztelen seggre házasuló fiatalok, hányan örülnének még ma is az ilyen lehetőségnek!

2019. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Ezek mind utólagos kényszermegoldások ill. átalakítások voltak. Mi annak idején Budán egy olyan Bauhaus házban laktunk, aminek egyik felét bombatalálat a II. világháború végén teljesen letarolta. Azok a lakások, amelyek a lépcsőház túloldalán voltak, lényegében félbe lettek metszve, eltűnt 1-2 szoba és a fürdőszoba is. A maradék az állt egy kis előszobából, amiből balra nyílt egy szoba, jobbra meg egy konyha. A benne lakók a letarolt rész felé a szabadba nyíló ajtókat befalaztatták. Amikor a 60-as évek legelején a letarolt házrészt új tervek alapján hozzáépítették az eredetihez, akkor a "tanácsi" tulajdonban maradtakra egyáltalán nem voltak tekintettel, hogy visszaépítették volna a fürdőszobákat vagy még 1-2 szobát. Így a régi részben a fürdőszoba nélkül maradtak kénytelenek voltak saját költségen a konyhából leválasztani egy fürdőszoba-szerű részt. Konkrétan tudom, hogy volt olyan lakás, ahol a szükségletüket a lakók bilibe végezték, aminek tartalmát aztán az erkély mögötti gazos területre öntötték.

Amelyik válaszadó azt nehezményezi, hogy az ő (albérleti ?) szobájából nyílik a fürdőszoba, az vegye figyelembe, hogy korábban nyilván az Ő szobája volt a hálószoba, ami mellé építették a hozzá tartozó fürdőszobát egy kis létszámú családot, esetleg gyerektelen házaspár lakót feltételezve. Csak aztán időközben lettek társbérletek kényszerbetelepítésekkel, albérletesítéssel stb., amikor aztán felborult az eredeti rendszer.

2019. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

Pàrom anno (25 évvel ezelőtt) teljesen szétverte, újjáépítette a házat, a sajàt kényelmükre, igencsak modernné.

Családi ház, nagy gyönyörű udvarral.Önerőből, külföldi munkából később még újítgatta, medence építtetés stb.

Ha csalàdi hàz, ezt te is megteheted, hajrá.

2019. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!