Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elbonthatom a téglafalat,...

Elbonthatom a téglafalat, hogy garázs legyen a helyén?

Figyelt kérdés

A kapu és a telekhatár közötti téglafal helyére egy 2 állásos garázst képzeltem el, térkövezett feljáróval.

Árok nincs a ház előtt.

A ház melletti kapu is megmaradna, csak az attól jobbra eső rész lenne garázs, amibe az utcáról állnék be,nem a kerten keresztül.

Azt tudom, hogy maga a garázs nem engedély köteles, de vajon az utcáról rájáráshoz sem kell egyeztetni senkivel?



2019. júl. 31. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van beállni az utcáról a saját telkedre, ha semmiféle közmű nincsen útban.
2019. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Hacsak nem valami különösen frekventált helyen laksz, ahol nagyon fontos a látkép, nyugodtan elbonthatod.
2019. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Arra figyelj, hogy bár nem engedélyköteles, de oda garázst SEM építhetsz, ahova engedélyköteles építményt sem. Általában az van megszabva, hogy mekkora oldalkertet, elő- és hátsókertet kell szabadon hagyni.

Az én házam egy Kádár-kockaház a telekhatáron. Kocsibeállót szeretnék majd építeni/építtetni, ahogyan te a garázsodat. A környéken van egy-két feljelentős "ember", ezért bemetnem az önkormányzathoz. A telkemen a másik oldalon 4 métert kell szabadon hagyni (plusz a telek végében 6-ot, de az mindegy). Azt hiszem, hogy ez nem helyi rendelkezés, hanem megtartották az OTÉK-ban lévőt.


tldr;

Gondold végig, hogy van-e esélye annak, hogy valaki felnyom/meglátja egy önkormányzatos + mennyire van közel a szomszéd telkéhez.

2019. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!