Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mobilgarázshoz kell engedély?...

Mobilgarázshoz kell engedély? Esetleg ami alá menne betonalaphoz?

Figyelt kérdés

2019. aug. 3. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,mert az bármikor megszüntethető
2019. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De lenne alatta betonalap. Azt nehezen szüntetem meg.
2019. aug. 3. 21:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsit részletesebben:


Sajátkezűleg hegesztenék vázat, arra trapézlemez, egy ajtó hátul, meg egy garázsajtó elől és ennyi. Ha kell hozzá engedély, akkor mi a menete? Mivel én raknám össze az egészet, nem egy "megvevős" garázs, nincs is hozzá rendes terv, nem tudom mire is kérnék engedélyt? Megmondom hogy mobilgarázst építek? Ha csak úgy megépítem senki megkérdezése nélkül, akkor egyáltalán érdekelne valakit hogy a kertben ott egy garázs? Szomszéddal nem valószínű hogy gond lenne, azonkívül nem tudom hogy lenne belőle bajom.

2019. aug. 3. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Azt betonozol le, amit akarsz, amíg belefèr a zöldfelületi mutatóba, de ezt nem vizsgálja senki.

Kerti èpítmèny, mobil èpítmèny engedèly nèlkül èpíthető.

2019. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Gond" csak akkor van, ha felétek van adó a garázsok után.


Ezért ha hátulra is egy felnyíló garázsajtót teszel, akkor csak egy szabadon építhető "kerti tároló" lesz a neve.

2019. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vikuci79 ***** válasza:
Úgy tudom 15m2-es alapig, nem kell építési engedély, de az illetékes építésügyön, vagy a földhivatalban megmondják.
2019. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

SZIA!

Nem kell építési engedély garázshoz.

Viszont nekünk a hivatalhoz kellett benyújtani papírt,kézzel kellett csak rajzolni tervet,hogy hogy szeretnénk,hány méter,hol lesz ajtó,ablak,tető..stb.

mert a település rendezési képbe bele kellett férnie.

Kijött a hivatalból egy hölgy megnézte hova szeretnénk,beszélgetett férjemmel és azt mondta jó lesz.

Aztán mehetett az építkezés.

/Garázs,Műhely,Tároló kb.60nm/

2019. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!