Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Dilatációs hézag?

Dilatációs hézag?

Figyelt kérdés

Szükség van dilatációs hézagra aljzat betonozásnál?

a szoba 20 négyzetméter nagyságú,de eléggé megoszlanak a vélemények,sok helyen láttam már,főleg régebbi építésű házaknál,hogy nincs dilatációs hézag a fal és az aljzatbeton között.



#ffsdf
2019. aug. 6. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Aljzatbetonnál még soha nem láttam, ellenben esztrich betonnál kötelező a dilatációs hézag.

Az aljzatbeton minimum 15cm szokott lenni, normálisan bevasalva soha nem fog megrepedni a tágulástól/mozgástól. Ez csak az esztrichre jellemző.

2019. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
70%

Nrm tudom mennyire szükséges de nálam hagytak a kőművesek

Hagyományos bezonnál

2019. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor én is inkább rakok le,mert esztrich beton lesz.
2019. aug. 6. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Mindenféleképpen. Csak hogy kicsit rendbe tegyük a dolgokat:

Általában vagy egy vasalt aljzat új építésű házaknál, ezt általában bekötjük a lábazatba, erre jön a talajnedvesség elleni szigetelés, hőszigetelés, elválasztó-csúsztató fólia, majd egy 6 centis aljzat és a burkolat.

Az alsó vasalt aljzatnál nem lehet dilatációt hagyni, de itt nem erről van szó, hiszen 20 m2 szobáról beszélsz, tehát már állnak a falak. Csakis a burkolat alatti aljzatról lehet szó.


És most értünk a lényeghez, ezt a betont TILOS dilatáció nélkül kialakítani. Van direkt dilatációs szalag a fal tövéhez erre a célra, megfelelő szélességben. Arra is nagyon kell figyelni, hogy kétoldalú ragasztóval be legyen ragasztva, nem csak begányolva, mert betonozáskor felúszik és máris nincs dilatáció.

Ennek a hiánya mind a falat, mint a padlóburkolatot tönkreteszi, teljes visszabontásra van szükség.

2019. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Én kicsit úgy mondva kókányabb módon csinálam,ami tudom nem helyes,de a pénz és az idő nagyúr.

Szóval van a döngölt föld. Arra szórok nagyszemcsélyű sódert 5cm nagyságban,jó alaposan ledöngölöm. a tetejére teszek kátránypapírt,végig szépen felvezetve a falig.utána menne rá a fal körül végig a dilatációs hézagcsík.majd végül betonrácsot teszek le,de nem fogom a falba befúrni,csak a dilatációs hézagig megy majd,utána szépen ráöntöm a betont kb 8 cm vastagon,lesimítom vízszintbe hozom. Tudom,hogy ez így nagyon nem helyes,de igazság szerint a fürdőben csak a döngölt főldre lett öntve a beton,se vasrács benne,se kátránypapír,még sincs semmi baj,a falak is tök szárazok. Nem akarom túl bonyolítani csak egy vízszintes betonaljra van szükségem,hogy rábírjam tenni majd az új pvc padlót.

2019. aug. 7. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!