Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elég vastag a fal?

Elég vastag a fal?

Figyelt kérdés

Hello!


Nemsokára egy másik kertes házba fogok költözni. A szobám fala a szomszèd felől lesz majd. 40 vagy 45 cm vastag, vegyesfalazatú fal ( tégla és vályog). A plafon és a padlás saralással lett elkészítve, az kb 20cm.


Nos a kérdés az lenne,hogy szoktam "zenèlni" itthon. Elektronikus zenéket készíteni valamint viszonylag hangosan hallgatni őket, akár kèső este is. Gondoltam teszek belülről 5 vagy 10 cm kőzetgyapotot gipszkarton fallal. A plafonra csak gipszkartont mert egyenetlen. A szomszèdnak van ilyen kerti kiülős, grill a szobám tövében az ő udvarjában. Gondolom a beszèd vagy normál hangerőn lèvő hangok nem hallatszanak át. Szerintetek kb 50cm vastag falon mennyire szűrődnek át a hangok? Nincs ablak vagy ilyesmi azon a felèn.


Eszembejutott ez ès gondoltam megkèrdezem.. köszi ha válaszolsz!


2019. aug. 18. 00:57
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem jó.

De majd egy építész megmondja.

Hungarocell meg parafa is jó hangszigetelő.

2019. aug. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Belülre ne tegyèl szigetelèst, megölöd a vályogot.

Át fog hallatszani, ha bömböl a zene. A normális együttèlès szabályait be kell tartani. De az ő házukba már nem hallatszik át valószínűleg, a grillt meg arrèb tudják pakolni.

2019. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!