Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet klímát szerelni társashá...

Lehet klímát szerelni társasház körfolyosójára? (régi bérház)

Figyelt kérdés
Régi társasház, és a hálószoba ablak a körfolyosóra néz, az felett kéne lennie a kültéri egységnek. A vízelvezetés szivattyúval lenne megoldva és menne a fürdőszobába, csak ugye a hang miatt lehet-e, vagy tiltja-e valami hogy ott legyen, tűzoltóság, katasztrófa védelem stb... Főleg fűtés miatt kell, nem akarok gagyi elektromos fűtő panelt.

2019. aug. 24. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

El kell olvasni a társasház házirendjét. Ha nincs benne semmilyen kitétel vagy tiltás, akkor lehet.

Csak lehetőleg ne olyan hangja legyen működés közben, mint egy vízpumpa vezérlőberendezésnek, mert valamelyik szomszédod előbb-utóbb kalapáccsal hallgattatja majd el.

2019. aug. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy az egyben menekülési útvonal is, tehát úgy kell elhelyezni, hogy ne akadályozzon semmit, ne csökkentse le az útvonalat.
2019. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gabesz147 ***** válasza:
100%
Láttam már ilyet, körfolyosón, de a két előttem szólóval egyetértek, nézd meg a szerelendő kültéri egység Db. zajszintjét. Minőség - pénzkérdés.
2019. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, mindenképp 40 50 dB alatt akarok venni, és hát fel a falra... Amúgy annyit megtudtam hogy a felettem alattam és mellettem lévő szomszéd 2/3 nak igent kell mondani, de azok önkormányzatiak,szóval macerás lesz úgy érzem, hétfőn a közös képviselővel remélem meg tudok egyezni
2019. aug. 24. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk (41 lakásos társasház) 4-en szereltek fel a körfolyosóra, (magasra, ablak fölé) az égvilágon senkit nem kérdeztek meg, ha a Szervezeti és Működési szabályzatban

nincs szó róla, és tényleg nem hangos, szerintem nem fognak ellene szólni.

2019. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad melyik város...


De, Budapesten az van ha nem akadályoz senkit a mozgásban, itt a pakolást (pl.bútor) értem, na meg katasztrófa esetén is járható, tehát effektív magasban van a kültéri akkor lehet rajta gondolkodni. A lakók 4/5 kellene hogy aláírja, akkor törvényileg már lehet, főleg az számít mi van a házirendben, de olyat is láttam hogy 2 szomszéd aláírta aki közvetlen és már szerelték is. Ha, nincs a klíma tiltva a házban akkor van esélyed, az önkormányzat a műemléképületekbe vagy a külső külső homlokzatra nem engedélyezi ami az utcafront.


Szerintem inkább az árral lesznek problémáid, fűtésre optimalizált klíma, cseppszipkával és még halk is legyen... Hát kinek mi a halk? Mert amit halknak reklámoznak az lehet hogy neked jó lesz, de a szomszédnak nem. Az általad írt 40-50 decibellel csak az a baj, hogy fűtő klímánál mondjuk télen -10 fok alatt (itt külső hőmérsékletre gondolok) igen zajos a gép értsd: alapba 60 decibel. Sajnos az van hogy ilyen külső hőmérséklet esetén a kültérinek nagyon rá kell kapcsolnia hogy a lakásban egy beállított 24 fokot biztosítson. Amúgy van olyan ház ahol csak azért tiltják a klímát, hogy ne csepegjen sehova a kondenzvíz, de maga a klíma hangja senkit nem zavarna. Sok sikert a projekthez és kitartást :)

2019. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A közös képviselő nem látja az akadályát, már csak az engedélyt kell begyűjteni a szomszédtól és mehet.


Igazából a pénz nem annyira számít, mivel a gáz fűtést lehetetlen felújítani itt, újra kéne terveztetni és kiépíteni a gáz csöveket, a kéményt ki kéne bélelni stb, az elektromos fűtőpanel meg sokkal rosszabb mint a klíma, és ha külön mérőórára teszem a klímát, még pénzt is kaphatok vissza az áram szolgáltatótól a fűtés miatt.

Arról nem is beszélve hogy egy klíma növeli a ház értékét :D

2019. aug. 27. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!