Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vastag, tömör betonfalba...

Vastag, tömör betonfalba milyen eszközzel lehet ajtónak lyukat vágni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 9. 10:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hol van kültéren 50 cm vastag tömör betonfal? Csak nem valami gátat akarsz átvágni?
2019. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%
50 cm-es??? kültéri fal? mit akarsz te átvágni? statikus látta?
2019. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Két telek közt szeretnénk egy átjárót, hogy ne kelljen megkerülni a házat.
2019. szept. 9. 16:08
 14/22 anonim ***** válasza:
Ez a ház külső fala vagy egy kerítés?
2019. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Írd már meg, hogy ez a rettenetesen vastag 50 cm-es tömör betonfal minek a fala: helyiségé, vagy kerítése, vagy valami másé. Ha kerítésé, akkor - ugyebár - nem teherordó, tehát az előző válaszom a nagy óvatosságot tekintve okaveszett és nyugodtan nyithatsz benne nyílást egy ajtónak. Ha viszont teherhordó, akkor isten ments kivágni egy nyílást benne, főleg, ha fölötte nagy teher van, ami ránehezedik!!!
2019. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én nem értek hozzá, de valószínűleg nem teherhordó, mert közvetlenül a ház oldalából “nő ki”. És csak körülbelül írtam az 50 cm-t.
2019. szept. 9. 20:48
 17/22 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen kerítésnek szántuk, de már megbántuk, mégis át szeretnénk járni.
2019. szept. 9. 20:51
 18/22 anonim ***** válasza:
Dobj már róla egy képet, meg mérd meg rendesen!
2019. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kerítésnek szántatok 50 centis betonfalat??? Fáradj már oda a végéhez és mérd meg. Habár úgy vélem, hogy a másik vége a szomszéd épülethez csatlakozik, tehát ott nem lehet megmérni, ill a betonon túli részen az esetleges drótkerítést megnyitni ajtónak. Ezért akartok rá ajtót. Akkor fogj egy létrát és mérd meg a tetején.


Én azonban úgy látom, hogy fölösleges a falvastagságon rágódni, hiszen kerítésnek szánták, ezek szerint semmi terhet nem hord. Ha tényleg kerítésnek szántátok és nincs fölötte építmény, akkor nyugodtan ajtót nyithatsz rajta. A szükséges szerszámot mások már megajánlották.

2019. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy kell képet feltölteni.
2019. szept. 10. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!